Reklam
Reklam
Aydın BENLİ

Aydın BENLİ


KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ SEÇİMLERİ''

08 Ekim 2020 - 17:42

''KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ SEÇİMLERİ''
             11 Ekim Pazar Günü Yavru vatan KKTC seçime gidiyor, bu seçim sonuçları çok önemli. Pazar günü KKTC'de cumhurbaşkanlığı seçimi var! Seçim, Rumlarla birleşik bir devlet kurmak isteyen federasyoncular ile KKTC'nin egemen eşitliğine inananlar, KKTC'nin ayrı bir devlet olarak tanınması gerektiğine inananlar arasında geçecek. Bana göre Hak ile batılın seçimi olacak, 1974 Barış harekatını hatırlayanlar bilir, Türklerin katledildikleri, tecavüzlere uğradıkları, zulüm gördükleri  daha anlatmak ile bitmeyen işkencelerinin, tarifi ve acısı mümkün değildir yaşayanlar bilir. Ana vatan Türkiye soydaşlarımıza yardım etmeseydi, KKTC bugün bu durumda olmazdı, Anavatan ordusunu, korumasını, hatta mali desteklerini çekse KKTC bir gün dahi refah içerisinde yaşayamaz. İç işlerinde bağımsız Dış politikada Türkiye'nin temsil ettiği bir siyasi yapıya sahipken, Dünya devletleri KKTC'yi tanımıyorken Mevcut Cumhurbaşkanın Türkiye karşıtı Rum destekçisi açıklamaları durumun ne kadar vahim olduğunu gösteriyor. Türkiye karşıtı tutumu ile tanınan KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, yaptığı bir açıklamasında KKTC'nin Türkiye'ye bağlanması gibi bir durumun felaket olacağını dile getirmişti. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Türkiye'nin terörle mücadele kapsamında Fırat'ın doğusuna yönelik düzenlediği Barış Pınarı Harekatı hakkında skandal açıklamalarda bulunmuştu. Akıncı "Barış Pınarı desek de akan kandır" sözleri Türkiye'den sert tepki görmüştü. KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kapalı Maraş'ın perşembe günü açılacak olması ve su temininde yaşanan arızanın çözülmesiyle ilgili, "Seçim malzemesi yapılması son derece yanlış" dedi. Her fırsatta Türkiye'ye karşı olduğunu Rumları desteklediğini dile getirdi. Bu söylemler ve destekleri Rum zulmü görmüş bir Türk'ün yapması akla ve mantığa sığmıyor, acaba bu söylemler Fetö PDY söylemleri olabilir mi? 
             KKTC'nin  Rahmetli Kurucu Cumhurbaşkanı Sayın Rauf Denktaş'ın kemikleri sızlıyor, bir dönem kendisiyle çalışma fırsatım olmuştu, sayın Denktaş mükemmel bir Türk ve siyasetçiydi. O'nun fikir ve ideolojileri KKTC halkına kaynak ve ışık olmalıdır. KKTC'yi muhasır medeniyetler seviyesine çıkaracak, dünya kamuoyunda hak ettiği yeri aldıracak, Anavatan Türkiye ile koordineli çalışacak en güçlü aday sayın Ersin Tatar'dır. Sayın Tatar KKTC'nin pazar günü yeni Cumhurbaşkanı olacaktır inşallah.
             Hâlihazırda adaylığını açıklamış olanlar;
Ersin Tatar (Mevcut başbakan, Ulusal Birlik Partisi)
Mustafa Akıncı (Mevcut cumhurbaşkanı, bağımsız)

Tufan Erhürman (Cumhuriyetçi Türk Partisi)
Kudret Özersay (Bağımsız) 
Serdar Denktaş (Bağımsız)
Erhan Arıklı (Yeniden Doğuş Partisi)
Arif Salih Kırdağ (Bağımsız)
Ahmet Boran (Bağımsız)
Fuat Türköz Çiner (Milliyetçi Demokrasi Partisi)
         KKTC halkı şapkasını önüne koyup düşünmelidir, refah içerisinde, güçlü bir Kıbrıs, yada istikrarsızlıklar içerisinde yarınları belli olmayan Kıbrıs.             11 Ekim Pazar Günü Yavru vatan KKTC seçimi Şimdiden hayırlı uğurlu olsun Halkın iradesi sandıktan Ersin Tatar olarak çıksın. Allah'a ısmarladık Hoşça kalın.
                                    Aydın Benli
                     Siyaset Bilimci. Şair ve Yazar


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum