Reklam
Reklam
Aydın BENLİ

Aydın BENLİ


CAN AZERBAYCAN''

02 Ekim 2020 - 15:32

''CAN AZERBAYCAN''
             Azerbaycan; İki Devlet Bir millet, bir Ananın iki evladı. Azerbaycan'lı Türkler bu zamana kadar uluslar arası hukukta hakları yenmiş Gardaşlarımız. Devletin topraklarının %20 işkal altında olan, haklarını kendi imkanlarıyla almaya çalışan Candaşlarımız. Türk Dünyasının gözyaşlarıyla ağıtlar yaktıkları Karabağ, Azerbaycan ordusunun kendi vatanlarını korumak için Ermenistan askerlerine karşılık vermesi sonucu, kendi öz topraklarına operasyonlar başlattı. 1992 de çocuk ve yaşlıları işgal ettikleri topraklarda katleden Ermenistan askerleri şimdilerde savaş hatlarından kaçıyorlar hem de arkalarına bakmadan. Siperlerde çığlık çığlığa bağırarak ağlayan Ermenistan askerlerini gördükçe, onların katlettikleri çocuklar geliyor aklıma. İşte Ermenistan sana fırsat göğüs, göğüse Azerbaycan Askerleriyle er meydanında savaşma fırsatı, neden cepheden kaçıyorsun?
          Azerbaycan top yekün savaş içerisinde olmasına rağmen hiç duydunuz mu, Azerbaycan vatandaşı tek bir Türk'ün, bizim Devletimize savaştan kaçarak geldiğini? Hayır kesinlikle göremezsiniz, duyamazsınız ve hatta bizde yaşayan Azerbaycan vatandaşları asker olmak için, Vatanlarına mücadele etmeye Azerbaycan'a döndüler. Bir Türk Ata sözü derki ''Türkler savaşmaya başladığında Şeytanı cehennemde esir alırlar'' Sefer bizden zafer Yüce Allah'tan gazanız mübarek olsun, Azerbaycan'lı gardaşlarımız Allah yar ve yardımcınız olsun.
         Tek kale futbol maçı gibi olan Azerbaycan Ermenistan savaşı Gardaşlarımızın bilgi ve becerisiyle devam ediyor. Ermenistanlılar korkusundan nasıl hareket edeceklerini bilemiyorlar, ya cepheden kaçıyorlar yada televizyonda yöneticileri Türkiye uçakları bizi vuruyor diyorlar. Kahraman Azerbaycan ordusu, kalleş Ermenistan askerlerini  iyice köşeye sıkıştırdı, Karabağ'ın kurtulması an meselesidir. Tek başına Kahramanlar destan yazıyor, Yüce Allah Yardımcıları olsun. Kafkasyada  Türkler eski bölgesel güçlerine kavuşmuştur. Ermeni askerlerinin hava savunma sistemleri s 300'lerin olmasına rağmen korkudan kendilerini savunamamaktalar, tek yapa bildikleri masum sivillere top mermisi atıp Şehit etmekteler. Allah Türk ordusunu muzaffer etsin,  seferde olan Azerbaycan Ordusuna Yüce Allah yar ve yardımcı olsun. Bu vesile ile Şehitlerimize Allahtan rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Allah'a ısmarladık, Hoşça kalın.
                                        Aydın Benli
                            Siyaset Bilimci. Şair ve Yazar

Samsung Galaxy akıllı telefonumdan gönderildi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum