Aydan KURT

Aydan KURT


İYİ İNSANLARA ÇIKSIN YOLUNUZ

27 Ekim 2019 - 12:34 - Güncelleme: 27 Ekim 2019 - 13:23

İYİ İNSANLARA ÇIKSIN YOLUNUZ

Ne güzel bir duadır.
Geçen hafta ki yazımızda iki olaydan bahsetmiştim.
Okuduğumuz haberin altında yatan emek ve acıdan,
Kadifekale’de ki okulumuza kitap yardımından.
Bazen bende okuyup geçiyorum.
Marifetli hanımları beğenerek takip ediyordum. Onlar ile tanışınca sadece örgü örmediklerini aynı zamanda birçok insana değdiklerini gördüm.

Kadifekale’de ki okul için rehberimdeki numaralara mesaj attığımda ilk dönenlerden biri Keriman ŞENGÜLER hocam idi. Kendisi Halk Eğitimde öğretmenlik yapıyor. Kendi gruplarında paylaşacağını yardımcı olmak istediğini söyleyince çok mutlu oldum. Onlar ile tanışmak istediğimi söyleyince toplantılarına davet etti. 

Marifetli hanımlar 1 - 1.5 ayda bir toplanıyorlar. Bu süre zarfında yapmış oldukları bere ve atkıları ihtiyaç sahibi çocuklara, huzur evindeki yaşlılara, askerimize hediye ediyorlar. Türkiye’nin doğusunu batısını ayırmadan ihtiyacı olan insanların yüzünü güldürmek için birlik olmuşlar. Toplantılarına katıldığımda kadınları birlikte bir amaç için çalışırken görmek onur vericiydi.

Kadın Kadını çekemez derler…
Ben bu söze katılmıyorum. Kitap bağışında en büyük desteği onlardan aldık. Bizim yolumuz iyilere çıktı. Dilerim marifetli hanımlar ve örgü seven hanımlarında yolu iyilere çıkar.
Bir başka iyilik meleğimiz Saliha teyzemizden sizlere bahsetmek isterim. Derneğimizin en genç üyesi.
İsteği “barış olsun insanlar gülsün mutlu olsun”. 

Gittiği her yerde derneğimizden bahseder. Programlar için herkesi davet eder. Herkes tanır onu. Kent konseyinde şiir tiyatrosunda her yerde görürsünüz. Derneğimizde açılan kurslara katılıp el işleri yapar katıldığımız festivallerde gözleme pişirir, keşkek yapar emeği çoktur. 

Saliha Teyzem ve tüm kadınlarımızın önünde sevgi ile eğiliyorum.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şeyha Akar
    7 ay önce
    Güzel şeyler yapmak için çok çabalıyorsunuz sizi takdir ediyor ve bu çabanızın fazlasıyla karşılık bulmasını diliyorum sevgilerle