Reklam
Reklam
Aydan KURT

Aydan KURT


BİR BİLET KES MUTLULUĞA

04 Ağustos 2019 - 22:26
Reklam

Kadınların sosyal, ekonomik ve kültürel statüsünü yükseltmek için kurulan derneğimiz zaman zaman çocuklarımızla ilgili aktivitelerde de bulundu.

Bir bilet kes mutluluğa dedik ve yola çıktık. Çevremizde sinemaya gidemeyen çocukları karne hediyesi olarak sinemaya götürmeye karar verdik.

Öncelikle sinema için bazı girişimlerde bulunduk. Bir kaç sinema şirketine mail attık lakin biz size geri döneceğiz demelerine rağmen sonuç alamadık. Tabi ki yılmadık Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesinde bulunan sinema için Dokuz Eylül Rektörü Prof. Dr. Nükhet HOTAR hanımefendi ile iletişime geçtik. Bir bilet kes mutluluğa etkinliğimizi ona anlattığımızda "Tabi ki seve seve hatta çocuklarımızın sayısını iletirseniz onlara ikramda hazırlarız" cevabını aldık.

Bu doğrultuda hemen çevremizdeki çocukları belirlemeye başladık. Çocukların isimlerini yazarken bir çocuk yanımıza gelerek "annem de gelebilir mi?" diye sordu. Ona bu etkinliğin çocuklar için düzenlendiğini söylediğimizde "annem hiç sinemaya gitmedi" cevabını verdi. Bizde bunun üzerine ona hayır diyemedik.
Tüm bu gelişmelerin sonucunda Karabağlar Belediyesi araç konusunda bize yardımcı oldu ve 300 çocuğu sinemaya götürdük.

Yazıyı okuyan çoğu insan için normal görünen bir olay olsa da onlar için unutulmayacak bir gündü.

Bu etkinlikte bizlere destek olan Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nükhet HOTAR hanımefendiye, Karabağlar Belediyesi Başkanı Muhittin SELVİTOPU beyefendiye ve İzmir Kadınlar Birliği Derneği üyelerine teşekkür ederim.

Bir çocuğun gülümsemesi olmadan göçmeyin bu dünyadan (Hikmet Anıl ÖZTEKİN).
Gülümsemeleri çoğaltmak dileğiyle..

YORUMLAR

  • 0 Yorum