Reklam
Reklam
Aydan KURT

Aydan KURT


AMATÖR RUHLU, PROFESYONEL STK. İZKAB

09 Kasım 2019 - 21:36 - Güncelleme: 09 Kasım 2019 - 21:44

Dernekçilik nedir bilmeden emek vererek büyüttüğümüz derneğimizin 8. Kuruluş yıldönümünü büyük bir coşku ile kutladık.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç SOYER beyefendiye hayırlı olsun ziyaretine gidildiğinde,  derneğimizi anlatırken “Elektronik Atığı Getir Matine Biletini Al” projemizden bahsedince bu programı yapalım cevabı üzerine matine ve kuruluş yıldönümünü birlikte yapmaya karar verdik.

Davetiyeler dağıtıldı, broşürler asıldı. Evlerdeki elektronik atıklar davetiye oldu ve kadınlar “Mikrop Hikmet” lakabıyla tanınan Hikmet Durmuş beyefendi ile doyasıya eğlendi. 

Kerime teyzenin “Aydan kızım iki telefon getirdim” demesini, Aynur ablanın mahmuresi, çekilişimizle, halayımızla 8. yılımızı kutladık. 

Matineye gelen bir kadının kürtçe bana “Aydan Hanım sen belediye başkanı olunca bize gıda yardımı yapar mısın?” diye sorması beni çok etkiledi. 

Derneğimiz ile ilgili yazıları sizle paylaştıkça tiyatroya, sinemaya, denize, müzeye gidemeyen kadınlarımızı çocuklarımızı götürdüğümüzü anlatmıştım. Bu istekler zaruri olmasa da günümüz şartlarında olabilecek aktiviteler. 

YA GIDA

İlk kurulduğumuz yıllarda kursa gelen bir kadının “Aydan Hanım ben Hilton oteline hiç gitmedim sen bizi oraya götürür müsün” demesini, arkadaşlarım Hilton otelinde bir programa katılınca onların fotoğraflarına gülerek baktığımı unutmayacağım gibi bir kadının erzak istemesini asla unutmayacağım. 

Belki bu ihtiyaçlar hiç bitmeyecek belki daha çok üzülüp ağlayacağız olsun bir kadına bile ulaşıp onların duasını alabiliyorsak demek ki biz doğru yoldayız.

Sekiz yıl boyunca birçok arkadaşımızla yol aldık. Dostluklarımız baki kaldı. Geriye HOŞ SEDA bıraktık. 
Derneğimizin ilk gününden itibaren emek veren bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Şeyha Akar
    2 ay önce
    Sizin gibi iyilikleri çoğaltmak isteyen insanların çoğalması dileğiyle