Ahmet YAVAŞ

Ahmet YAVAŞ


CORONAVİRÜS GERÇEĞİ VE ANALİZLERİM

20 Nisan 2020 - 13:17

Dünyada Coronavirüs nasıl oldu, kim çıkardı. Bu virüsü birileri çıkardı, yeni düzeni kurmak için... Sandılar ki, Çin, mahvolur, yüz binlerce insan ölür ve ekonomisi 50 yıl geriye gider. Peki bir düşünün bakalım, bu ülke ile son günlerde, kim kötü idi. Tabi ki, herkesin bildiği gibi Amerika...
Ben face sayfamda, 18 martta, bu virüsü Amerika çıkardı ve Çin” e bir şekilde havadan yaydı, diye yazmıştım. Daha o güne kadar, hiç bir medya ve yazar yada bilim adamı, bu konuda, bir tahmin yada haber paylaşmamıştı.
Ben Trump ilk seçildiğinde ve koltuğa oturduğunda, bu adam deli ve çılgın... Trump dünyanın başına, bir dert salacak demiştim. Trump önce Çin ile dalaştı. Sonra İran ile fiziki, ufak savaş yaptı. Baktı ki, savaş büyüyecek, kem küm etti, geri çekildi.
Sonra Trump, nasıl intikam alabilirim, diye düşündü ve Çin”in Wuhan şehrine, bu virüsü yaydı. Wuhan ve etrafındaki illere yayılan bu virüs, yüzlerce, binlerce vaka oluşturup, canlar almaya başlayınca... Trump İran”ada bu virüsü attı veya yaydı. Böylece İran”dada vakalar ve ölümler olmaya başladı.
Ama Trump bir şeyi hesaplayamadı. Havada olan rüzgarları. Rüzgarlar bu virüsü, zamanla tüm ülkelere yaydı. Yoksa kısa sürede, tüm dünya”ya, başka türlü yayılamazdı! Eğer insandan insana yayılsaydı... 5 ya da 10 yılda, anca olurdu. Zaten böyle olsaydı, tıp dünyası aşıyı ya da tedaviyi kısa sürede bulur, bu kadar devasa, yaygın olmazdı. Ama hava da olması ve rüzgarların da yayması ile, tüm ülkelere sirayet etti.
Trump yaptığı bu intikam girişi ile, kendi ülkesinin de kuyusunu kazmış oldu. Şu an Amerika vatandaşlarının ölüm sayısı, ülkeler nezdinde, en fazla... 1. sırada... Bir günde 5 bin kişi ölüyor.
Trump şimdi, ben ne yaptım diyor ama, iş işten geçti. Kendi ekonomisini de bitirdi, tüm dünya devletlerinin de ekonomisini bitirdi. Ayrıca on binlerce de, insan canından oldu. Ve olmaya da devam ediyor.
Ben bu analizimi dediğim gibi, 18 martta, facem de yazmıştım.... Yani bu virüsün yaratıcısı Amerika diye! 20 mart tarihinde, yani 2 gün sonra, Takvim gazetesinin genel yayın yönetmeni olan ve aynı zamanda yazar olan Ergün DİLER, bir makale yazdı. Bu makalesinde, bu virüs”ün Washington”da üretildiği ve Çin”e gönderildiğini ve Amerika”da araştırmaları bilimsel görüş gibi görülen Larry Romanoff” de, bu virüsü, Amerika”nın ürettiğini,
Ayrıca ABD hastalık kontrol ve önleme merkezi direktörü, Robert REDFIELD”de, Corona vakalarından, 3 ay önce ABD”den gripten ölen 14 bin Amerikalı”nın, çoğunun Coronavirüs”ten öldüğünü söylemiş, Robert REDFIELD”ye... tüm bu kanıtsal bilgiler geçiyor makalede...
Düşünün ben facemde yapıyorum analizimi... 2 gün sonra, ulusal medyada tesbitim, anca çıkıyor.
Ayrıca İsrail”in Dışişleri Bakanı Israel KATZ”in, Nisan ayı başlarında, medyaya açıklaması var. Bu virüsü yayan Trump”un, idam edilmesi yönünde...
Dikkat ederseniz bu günlerde de, bu analizim sık sık tv haberlerde çıkıyor. Bir çok kişi tarafından dillendiriliyor.
Bilin ki bu virüs hava da... Kesinlikle maske takmalıyız.... Ama şunu da söylemek lazım ki, artık bu virüs, insandan insana da bulaşıyor. Maske ve sosyal mesafe, tedbirlerimiz olmalı...
Bu analizimden sonra, 5 gün sonra, defalarca yazdığım, başka bir analizimde var. 23 mart”ta, gene faceme yazdım... 23 mart”ta başlayan yağmurlar, havadaki virüsü yok edecek, gene Allah”ımız insanoğlunu, bu şekilde kurtaracak, diye yazmıştım.
23 mart”tan sonra, defalarca yağan yağmurlar, büyük olasılıkla, havadaki Coranavirüsü temizledi veya azalttı. Ve bugünler de vakalar azaldı, dikkat ederseniz. Ama başka ülkelerde ki virüsler, rüzgarla tekrar gelebilir ülkemize... Bunu da unutmayalım.
Coronavirüs ile ilgili, son analizim de şuydu. 3 Nisan”da faceme, Corona mayıs ayında biter, yazmıştım. Neden bunu demiştim.. Çünkü dünya ülkeleri ekonomileri, 3 aydan sonra, sıkıntıya girer. Kaos çıkar. Batar devletler.
Bir aksilik olmazsa, Mayıs ayında biter vakalar veya çok azalır. Mayıs ayı sonları gibi ya da Haziran başında, normal hayata kısmen ya da tamamen dönmüş oluruz.
Daha şimdiden, süper ekonomiye sahip denilen Amerika, parasızlıktan maske bile dağıtamıyor ve coronavirüs tesbiti ve tedavisi için halkından para alıyor.
Bu yüzden Amerika halkı, zor durumda ve her gün 5 bin can veriyorlar. Çünkü Amerika halkı parasızlıktan, tedavi olamıyor ve ölüme kendi devleti bile seyirci kalıyor.
Bizde ise, tesbit ve tedavileri devletimiz üstleniyor. Ve şu an, bu yüzden, dünyada en az, insan kayıpları bizde... Çünkü Devletimiz, maddi ve manevi olarak, halkına sahip çıkıyor.
Amerika için, süper ekonomi var diyorlar, ama inanmayın... Amerikanın bütçe açığı, bizim açığımızın, nerdeyse 20 katı ! Amerika ufak devletleri sömürmese, halkı aç kalır.
Artık süper devlet, dünyada biz olduk. Amerika ve Rusya, bizim gerimizde kaldılar. Evet onların yıllık bütçeleri fazla ama, nüfusları da, bizim 4 katımız... Bakın Amerika, halkından 1 tl bile etmeyen maske için para alıyor veremiyorsan, gir mezara, bana ne diyor.
Şimdi Trump ve Amerika, Çin”e tazminat için saldırıyor. Avrupa devletlerini de, yani müttefiklerine de gaz vererek, yanımda olun diyor. Çünkü Trump sessiz kalırsa, virüs suçunun, kendisine döneceğini, çok iyi biliyor.
Bu yüzden Çin”e, komplo kuruyor.
Peki Çin bu virüsü çıkartı ise, neden kendi şehrine yaysın ki ! Düşman devletlerine yayardı. Çin Devleti bu kadar, aptal mı ?
Trump, Çin ve İran”a saldırmaya korktu. Çünkü dünya savaşı çıkarsa, kendi vatandaşlarının ve askerlerinin, çok ağır kayıplar vereceğinden çekindi. Virüs”üde elini yüzüne bulaştırdı.
Olay bu kadar net...
Coronavirüs olayında, Trump”un parmağı yoksa, mantıklı ve haklı bir açıklama yapması gerekir. Çin neden bu virüsü, kendi vatandaşları için kullansın...
Diğer taraftan, ülkemizin en büyük şansı, Başkan Erdoğan gibi, bir lidere, sahip olmasıdır... Maddi ve manevi olarak, tüm gücü ile, halkının yanında...
Allah Başkan Erdoğan”a güç ve kuvvet versin... Böyle dünya krizlerini, kusursuz olarak yönetmek, kolay değil !
Güzel günler yakın... Yeter ki biz halk olarak, sabırlı ve tedbirli yaşamaya devam edelim.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum