Ahmet Bereket

Ahmet Bereket

AK SAÇLILAR

"Yüceltip Tuğları Fisebilillah. Değiştir Çağları Fisebilillah"

11 Ekim 2019 - 20:00Geçmişi şan ve şerefle dolu Ordumuz, Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzuru getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatını, Türk silahlı kuvvetlerine yakışan hassasiyetle, bırakın sivil İnsanları tek bir canlının dahi zarar görmesine fırsat vermeden, bundan önceki harekatlarda olduğu gibi şimdide son derece profesyonel bir şekilde başarı ile yürütmekte.
Devletimizin 2016 ve 2018 yıllarında yürüttüğü Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarıyla Özgür Suriye Ordusu'na destek amacıyla iki kez Suriye'de operasyon gerçekleştirmiş ve batıda Afrin'den doğuda Fırat Nehrine kadar uzanan bir güvenlik kuşağı oluşturmuştu. Fırat'ın doğusunda başlattığı askeri harekat ile de Devletimizin amaçladığı Terör unsurlarını bu bölgeden temizleyerek sınırlarımızı güvence altına almak ve Ülkemize sığınan 2 milyona yakın Suriyeli sığınmacıyı güvenli bir şekilde bu bölgeye yerleştirmek.
Güvenliğimiz acısından son derece önem arz eden ve yapılması elzem olan böylesi bir harekat esnasında, özellikle de Suriye'nin kuzeyinde dengeler yeniden oluşmaya başladığı bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti devletinin Şerefli her bir ferdine düşen yapılan bu harekata destek verip Türk silahlı kuvvetlerimizin Muzaffer bir şekilde bu harekatı tamamlaması için dua etmektir. Bizler inanıyoruz ki Türk İslam aleminin son kalesi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Ordumuz bu harekattan da yüzünün akı ile çıkacak Türk -İslam alemine Umut olmaya devam edecektir.
Bu vesile ile sınır ötesinde Devletin ve Milletin bekası için canları pahasına Mücadele eden Türk silahlı kuvvetlerimiz her bir mensubuna şükranlarımızı sunuyor, yaralanıp Gazi olan Vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyor, Şehadet şerbeti içen Vatandaşlarımız ve güvenlik güçlerimize Allah'tan rahmet diliyorum.
Selam ve dua ile

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum