Ahmet Bereket

Ahmet Bereket

AK SAÇLILAR

TEMİZ SİYASET ADINA BİR SORAN ÇIKARMI?

06 Ocak 2016 - 01:00

Az önce kızımla birlikte dışarıda birşeyler yemek için spor salonumuza yakın bir mekana girdik. Bize gösterilen masaya oturduğumuz da hemen arka masada iktidar partisinin ilçe başkanı ve bir bölüm yöneticisinde o mekânda olduğunu gördüm. 
Uzun süre siyasetin içinde kalmış ama siyaset yapmayı hiç öğrenememiş biri olarak rahatça iki lokma yemek yemek adına sırtım onlara dönük masaya oturdum. 
Ancak rahat yemek yemek ne mümkün. Önce mekan sahibi, Ardından çalışanlar sırayla sayın başkanım hoşgeldiniz diye masanın etrafında pervane. Yanlış anlamayın benim değil.)). Dedim ya biz siyaseti öğrenemedik, iktidar partisinin ilçe başkanının. 
Buraya kadar yazdıklarım normal rutin merasimler. Ancak bundan sonrası şuan bürokraside yaşanan gerçeği açık seçik görebilmemiz adına kendince önemli gördüğünden kısaca ilçe başkanının etrafındakilerin kim olduğundan çekinmeden ulu orta konuşmalarının bir kesitini paylaşmak istedim. İlçe başkanı masadakilere hitaben konuşuyor. - Gençlik hizmetleri ilçe müdürünün görevde kalması için gereken girişim yapıldı. –
Hastane müdürünün işi tamam. Ama dedim ki "GÖREVE BAŞLAMADAN GELİP BANA TEKMİL VERECEK" Adını zikrederek konuştuğu kişinin isminden anladığım kadarıyla ( ilçe millî eğitim müdürünün de tamam) Ve devamla çok güçlü bir gençlik kolu başkanı atamamız lazım. Problemli olduğu meclis üyesinin adını hiç de hoş olmayan bir üslupla söyleyerek, yine bizi şikayet etmiş. Bundan sonra bizimde kılıcımız kesin olacak... İşte bugün siyaset ve bürokrasi deki duruma basit bir õrnek. İlçe müdürü olmak için, hastane müdürü olmak için, ilçe millî eğitim müdürü olmak için o olmak için, bu olmak için,şu olmak için, Güç kimde ise önce onun ilçe başkanına müracaat edeceksin Ve en acısı o ilçe başkanı yada siyasi partinin kim olduğuna bakmaksızın iktidar gücünü elinden bulunduran her kimse önce onun temsilcisine " BİAT"edip "ADAMI" olacaksın" Durum böyle olunca "ADAM OLMAK İÇİN"uğraşmaya ne gerek. Delikanlıligından adamlığından zerre şüphe duymadığım bu ilçe başkanının bulunduğu ilçenin değerli kaymakamına bir sohbetimde demiştim ki." Sayın Kaymakamın. Öyle bürokrat öyle devlet görevlileri biliyoruz ki iktidarı elinde bulunduran siyasi güç her kimse onun siyasi temsilcisi olan bırakın millet vekilinin, il başkanını ilçe başkanını görünce kalkıp düğmesini ilikliyor. Bu gün bu söylediğimi bir ilçe başkanının ağzından kulaklarımla duyduğumda TEMİZ SİYASET ADINA MÜCADELE Etmeye çalışanlar ve Milletim adına utanç duydum. 
VE BİR KERE DAHA YÜCE ALLAHA HAMD ETTİM Ki böyle siyasetçilerden olmadık olamadık ELHAMDÜLİLLAH. Şimdi asıl merak ettiğim Sayfamda arkadaşım olarak ekli gerek siyaseten gerekse sosyal hayat içerisinde yakınen tanıdığım gerek Millet vekili, gerek üst düzey bürokrat, gerek siyasetçi, gerek basın ve önemli sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinden acaba hangisi bu yazıyı okuduktan sonra arayıp da bu ilçe başkanı kimdir diye soracak daha da önemlisi Temiz siyaset adına yani Millet adına gereğini yapacak Ne dersiniz bir soran çıkarmı? Selam,sevgi ve saygılarımla.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum