Ahmet Bereket

Ahmet Bereket

AK SAÇLILAR

SİYASETTEKİ BU USLUP BOZUKLUĞU DAHA NE KADAR DEVAM EDECEK?

23 Mayıs 2021 - 19:33

SİYASETTEKİ BU USLUP BOZUKLUĞU DAHA NE KADAR DEVAM EDECEK?

Dünyayı ve ülkemizi esir alan Virüs belası yüzünden yaşadığımız onca maddi ve manevi sıkıntılar nedeni ile zaten patlama noktasına gelen sabır taşlarımız çatlamak üzereyken özellikle son günlerde siyasette yaşanan son gelişmeler ile birlikte siyasette ki üslup bozuklukları ne yazık ki milletimize sirayet etmekte, cennet vatanımızda hiçte görmek istemediğimiz şekilde, vatandaşlarımız karşı karşıya gelmektedirler. 

Özellikle bu günlerde kontrolü elden bırakmadan verdikleri her beyan ile on binleri, milyonları arkalarından sürükleme gücüne sahip olan ve milletimize her anlamda örnek teşkil etmesi gereken siyaset kurumunun başındakiler o denli kontrolü yitirmiş olmalıdırlar ki, savaşta düşmanınıza bile söylenmeyecek sözleri milletimizin gözünün içine baka baka birbirlerine söyler hale gelmişler. 

Bir bakıyorsunuz bir gün biri birini FETÖ’cülükle, bir diğeri öbürünü terör örgütlerine destek olmakla, bir başkası başka bir siyasiyi bebek katili Netenyahu ile eş tutmakla, kalemşör bir gazeteci müsveddesi de bu benzetmeyi yapan siyasetçiyi üstelikte bayan bir siyasetçiyi Manukyan’a benzetme rezilliğini gösterebilecek kadar alçalmakta. 

İşte siyaset kurumumuzun içindeki üslup hâli. İşte, milyonların ardından yürüdüğü siyaset kurumunun başındakilerin ruh halleri.

Peki ümitsiz miyiz? 
ASLA!!! 
Çünkü biliyor ve inanıyoruz ki; ümitsizlik müslümana yakışmaz. Siyasetteki bu rencide edici, milleti birbirine düşürecek üslup bozukluklarının bir an önce terk edilerek birlik, bütünlük, kardeşlik adına güzel ve yapıcı söylemleri siyaset kurumunu başındakilerden bekliyoruz. 

Ve son söz olarak da siyaset kurumunun başındakilerin kendi aralarındaki üslupları nedeni ile gerilen ortamda karşı karşıya gelmeye başlayan vatandaşlarımıza da cennet mekân şehit Muhsin YAZICIOĞLU’nun şu sözünü hatırlatmayı bir vazife addediyorum.
Ne diyordu şehit lider YAZICIOĞLU: 

“Meclis kürsüsüne çıkıp birbirlerine atıp tutan, hakaret eden vekillerin daha sonra meclis lokantasında karşılıklı güle oynaya yemek yediklerini görseydiniz; Tanıdıklarınızla siyasi tartışmalara asla girmezdiniz “

Selam, sevgi ve saygılarımla 
Ahmet BEREKET
AKSAÇLILAR Kurucu Başkanı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum