Reklam
Reklam
Reklam
Halil YOLDAŞ

Halil YOLDAŞ

MERCEK

Hakkında

01.02.1956 Urfa da doğdu. İlkokulu Urfa da okudu

İzmir İmam Hatip lisesini Bitirdikten (Buca Lisesi Mezunu oldu)Buca Eğitim fakültesi sosyal bilgiler bölümünü bitirdi. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Tarih Bölümünü bitirdi. İzmir yüksek İslam Enstitisünde oku.

Memuriyet hayatına Diyanet işleri Başkanlığında İmam Hatip olarak başladı. Beş yıl çalıştıktan sonra Milli Eğitim Bakanlığına geçti. Çeşitli illerde ve okullarda öğretmenlik ve okul müdürlüğü yaptı. Milli Eğitimden kendi isteği ile Emekli olduktan sonra Özel Eğitim ve Öğretim kurumlarında (Kolejlerde) kuruculuk, yöneticilik çalışmalarını yürüttü, Öğretmenliler yaptı.

Eğitim öğretim alanında ve yakın tarihimiz alanlarında çeşitli makaleler yazan Halil Yoldaş İzmir Yıldız Radyosunda dini ve eğitim içerikli Programların yapımcılığını ve sunuculuğunu yapmaktadır. Ege Manşet gazetesinde Köşe yazıları çıkmaktadır

 

Halil Yoldaş evli ve biri kız bir erkek iki çocuk sahibidir. 3 torun sahibidir.

İnsanlar yaşadıkları sürece öğrenmek ve öğrendiklerini yaşamakla mükelleftir diyen Halil Yoldaş Müslümanlar, Allahın (cc) insana verdiği her türlü nimetin Şükrünü eda etmeleri için malı, serveti ve ilmi ile( Emribil maruf ve nehyi anil münkeri yerine getirmek için) Yüce yaratıcının rızası doğrultusunda gayret göstermelidir.

Bizler Allahın (C.C.) Rızasını Kazanabilmek ümidi ile ve ibadet şuuru ile İnsanlarımıza Dilimizin döndüğü kalemlerimizin gücü oranında Yüce dinimiz İslamı ve Şanı yüce peygamberimizi(S.A.V) tanıtmak ve sevdirmeye çalışmak en önemli görevimizdir.

Müslüman olarak bizler özel hayatımızda, toplumsal yaşantımızda Yüce dinimizin bizlere emrettiği ve Peygamberimiz Hz. Muhammet (A.S.) ‘in Yaşadığı gibi islamı iyi öğrenmeli yaşamalı ve çevremize yaşatmalıyız.

Allah Bu yolda hizmeti olanlardan razı olsun. Allahın Rahmeti ve bereketi bütün Müslümanların üzerüne olsun. Amin Ecmein. Selam ve dua ile. [email protected]