Reklam
Reklam
Reklam
Eyüphan KAYA

Eyüphan KAYA

Hakkında

Eyüphan Kaya Kimdir?
Eyüphan KAYA 1962 yılında Diyarbakır’da dünyaya geldi. Klasik Kürt medreselerinde  8 yıl İslami ilimleri tahsil ettikten sonra, Ota okulu dışarıdan bitirdi, Diyarbakır Lisesini 1982-85 yılları arasında dahili okudu İmam-hatip fark derslerini vererek iki liseden mezun oldu. Memuriyetinin ilk yıllarında İmam-hatiplik yaptı D.Ü.Eğitim Kimya bölümünde 1989 yılında mezun oldu vatani görevini de ifade ettikten sonra MEB’de çalıştı.

Birçok seminer, çalıştay ve konferanslara katıldı, TASAM, TkMM, DDA ve MEDKO üyeliği vardır. 2014 Şubat ayında İslam İşbirliği Teşkilatına Bağdat’ta tebliğ sundu ve tebliği heyecana neden oldu. Orta doğu Kongresinin daimi katılımcı olup, BM’ler konferansına katılmıştır. Doğu-Batı Kardeşlik Platformunun aktif katılımcısıdır.

Milli eğitimin muhtelif kademelerinde çalıştı, birçok sivil toplum kuruluşuna üye ve yöneticilik yapmış, an itibariyle değişik gazete ve internet sitelerinde yazıları yayınlanıyor, İnsan Hakları Aktivisti olup İnsan Hakları Cemiyeti genel başkan yardımcılığını yapmaktadır.

Facebook’ta Beş bin takipçisi olan Kaya Özgürlüğün gelişmişlik düzeyini gösterme adına Elkürdi ikinci soyadını da kullanmaktadır.

Arapça, Türkçe, Kürtçe bilmekte olup, evli 6 çocuk babasıdır. Öğretmen emeklisi olan Kaya, internethaber.com sitesinin günlük yazarı ve yerelde özgürhaber gazetesinde haftada üç gün yazıları yayınlanıyor.

İzmirizmir.net, Siverekname, Haber x, Haberlerankara, Giresun Aydındere, haberdiyarbakır.gen.tr sitesinde hala yazıkları yayınlanmaktadır.

2006 yılında Edebik.com sitesiyle başlayan sosyal medya sevgisi, edebiyetdefteri.com ile devam etti. Günlük köşe yazılarını yazmanın yanı sıra edebiyetdefter.com sitesinde 500’den fazla manzum eseri yayınlanmıştır. Ayrıca bir süreliğine haberpanorama.com sitesinin editörlüğünü de yapmıştır.

 

 Siz saygıdeğer okuyucularıma arz ederim.