Reklam
Reklam

Yabancı Yatırımcıların Türk Vatandaşlığı Kazanmaları

Ülkemiz sürekli göç alan bir ülke konumundadır. Göçler ile birlikte ülkemizde yabancı uyruklu vatandaş sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Ancak bu vatandaşlardan bazıları Türk vatandaşlığına geçmek istemektedirler. Ancak her ülkede olduğu gibi ülkemizde de yabancı uyruklu vatandaşların Türk vatandaşlığına geçmesi Anayasa' da belirlenen şartlara bağlıdır. Yabancı uyruklu bir kişi bu şartların ne olduğunu ve nasıl sağlanacağını bilmeyebilir. Bunun için Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı ve E

Yabancı Yatırımcıların Türk Vatandaşlığı Kazanmaları
23 Ağustos 2019 - 22:40

Ülkemiz sürekli göç alan bir ülke konumundadır. Göçler ile birlikte ülkemizde yabancı uyruklu vatandaş sayısı her geçen gün daha da artmaktadır. Ancak bu vatandaşlardan bazıları Türk vatandaşlığına geçmek istemektedirler. Ancak her ülkede olduğu gibi ülkemizde de yabancı uyruklu vatandaşların Türk vatandaşlığına geçmesi Anayasa' da belirlenen şartlara bağlıdır. Yabancı uyruklu bir kişi bu şartların ne olduğunu ve nasıl sağlanacağını bilmeyebilir. Bunun için Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı ve Evlilik Yoluyla vatandaşlık gibi seçenekler bulunmaktadır. Türk vatandaşlığı başvurusu yapacak bireyler muhakkak Vatandaşlık avukatı bularak tüm durumları avukat ile değerlendirmeli ve beraber hareket etmelidir. Böylelikle süreç daha kolay ve daha doğru ilerleyecektir.

Yabancı Yatırımcılar Nasıl Türk Vatandaşlığına Geçirilir?

Yabancı uyruklu yatırımcıların Türk vatandaşlığına geçmesi için ülkemizden belirli oranda bir gayrimenkul alması gerekir. Bu miktar Anayasa'da belirtilmiştir. Eskiden 250 milyon dolar olan bu yatırım tutarı son yapılan düzenlemeler ile 250 bin dolara kadar düşürülmüştür. Develioğlu Hukuk bürosundan bu konu hakkında uzman olan avukatlardan Yatırım Yoluyla Türk vatandaşlığı hizmeti alabilirsiniz. Her ülkede yatırım yoluyla vatandaşlık uygulaması mevcut olup, ülkelerin kendi yasaları çerçevesinde değerlendirmesi yapılır. Bu sayede yabancı gelirinin ülke ekonomisine girişi sağlanır.

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Kimlere Verilir?

Yabancı uyruklu yatırımcıların, Yatırım Yoluyla Türk vatandaşlığı kazanmaları ya da Türk vatandaşlığına alınması kapsamında alınan gayrimenkul kimin üzerine ise o kişi kanunlarda belirtilen şartları sağlıyorsa Türk vatandaşlığına alınır. Bunun yanında gayrimenkul sahibinin birinci derece yakınları vatandaşlık kazanır. Ancak 18 yaşını doldurmamış olmak şartıyla. Ayrıca eğer 18 yaşını doldurmuş fakat engelli ve ebeveyn bakımına muhtaç ise o kişiye de vatandaşlık verilir. Avukatlarımız her danışana bu konu hakkında ayrıntılı bilgi verir ve talep edilmesi durumunda tüm işlemlerinizin özenle takibi sağlanır.

Yatırım Yoluyla Türk Vatandaşlığı Süreci Nasıl İşler?

Yatırım yoluyla Türk vatandaşlığı kazanmak isteyen kişiler öncelikle 250 bin dolar değerinde ister parça parça ister tek parça gayrimenkul almalıdır. Bu gayrimenkullerin tapusu ile ilgili kamu birimlerine vatandaşlık başvurusu yapılır. Devlet tarafından yapılan araştırmalar neticesinde uygun olan kişilere vatandaşlık verilir. Hukuk büromuz tüm bu süreci sizler için yakında takip eder.
Vatandaşlık alanında hukuki destek için
www.develiogluhukuk.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum