BABASININ OĞLU

Pınar Karşıyaka’ya tarihteki tek şampiyonluğunu yaşatan "Baba Nadir"’in oğlu Arda Vekiloğlu, antrenörlük kariyerinin ilk yılında Gelişim Koleji Genç Erkek Basketbol Takımı’nı İzmir şampiyonluğuna taşıdı.

BABASININ OĞLU

Pınar Karşıyaka’ya tarihteki tek şampiyonluğunu yaşatan "Baba Nadir"’in oğlu Arda Vekiloğlu, antrenörlük kariyerinin ilk yılında Gelişim Koleji Genç Erkek Basketbol Takımı’nı İzmir şampiyonluğuna taşıdı.

16 Mayıs 2012 - 17:09

 

PINAR Karşıyaka'ya tarihindeki tek lig şampiyonluğunu kazandıran Nadir Vekiloğlu'nun oğlu Arda Vekiloğlu, antrenörlük kariyerinin ilk senesinde Gelişim Koleji Genç Erkek Basketbol Takımı'nı İzmir şampiyonu yaptı. Pınar Karşıyaka, İzmir BŞB, Nergiz ve Bornova Bld gibi basketbola yıllardır yatırım yapan ekiplerin arasında ipi göğüsleyen Gelişim Koleji, final niteliğindeki maçta Pınar KSK'yi 60-37 yenerek Türkiye Şampiyonası vizesi aldı.

 

Gelişim Koleji, Gaziantep'teki şampiyonada G.Telekom, Yücetepe, Tofaş, Nilüfer, Pertevniyal, Darüşşafaka, Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş, Bornova Bld, Nergiz, Bandırma Kırmızı, Kepez Bld ve Antalya BŞB'nin rakibi olacak. Kendisine güvenerek görev veren Başkan Serdar Öner ve Genel Menajer Namık Yazlar'a teşekkür eden Arda Vekiloğlu, "İlk yılımda şahsıma ve takıma duyulan bu güveni boşa çıkarmadığım için çok mutluyum" dedi.

 

18 maçta 16 galibiyet aldıklarını belirten Vekiloğlu, "Sezon başında Başkanımız Serdar Öner'den Genel Menajerimiz Namık Yazlar'a, salon görevlisinden, sporculara ve anne-babalarına kadar el ele vererek yola çıktık. Gözümüzü tribüne doğru çevirdiğimizde bu desteği arkamızda hep hissettik. Güçlü rakiplerin arasındann sıyrılıp şampiyon olan bu takım sevgi, çalışma, dayanışma, güven ve disiplinin neleri başarabileceğini gösterdi" dedi.

 

"Baba Nadir" ise Gelişim Koleji'nin basketbolda önemli bir marka olduğunu belirterek,  "Oyuncuların büyük bölümü Gelişim Koleji'nin  öğrencisi. Antrenman ve maç dışındaki zamanlarını da beraberinde geçiren bu çocuklar, antrenörlerine güvenmenin semeresini aldılar. Arda'nın kariyerinin ilk yılındaki şampiyonluğu, Gelişim Koleji'nin de ilk şampiyonluğu oldu. Bir baba ve basketbol adamı olarak çok mutluyum" diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum