“ARİF BEY İYİCE ŞAŞIRMIŞ”

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden gelen müfettişleri, Menemen Belediyesi’nde yaptıkları incelemeler sonrasında tuttukları raporları beğenmediği için şikayet eden AKP Menemen İlçe Başkanı Ari

“ARİF BEY İYİCE ŞAŞIRMIŞ”

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü’nden gelen müfettişleri, Menemen Belediyesi’nde yaptıkları incelemeler sonrasında tuttukları raporları beğenmediği için şikayet eden AKP Menemen İlçe Başkanı Ari

16 Mayıs 2012 - 21:34

 

İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nden gelen müfettişleri, Menemen Belediyesi'nde yaptıkları incelemeler sonrasında tuttukları raporları beğenmediği için şikayet eden AKP Menemen İlçe Başkanı Arif Kuran’a Menemen Belediye Başkanı Tahir ŞAHİN’in yanıtı gecikmedi.

 

Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, Arif Kuran’ın “Egede Son Söz” gazetesine verdiği röportajı şöyle değerlendirdi; “Kendi istedikleri müfettişler geliyor, istedikleri gibi denetim yaptırıyorlar. Raporlar lehimize temiz çıkıyor. Raporu yazan müfettişi beğenmiyor, müfettişi zan altında bırakıyor. Tüm Belediye çalışanlarını zan altında bırakıyor.”

 

Sayıştay da Beğenilmiyor!

 

“Türkiye’nin en büyük denetim kurumu olan Sayıştay denetimlerini yapıyor. Belediyemizde her şey Sayıştay’ın istediği şekilde yapılıyor. Sayıştay yaptığı denetimlerde, Belediyemizin yaptığı işleri mevzuata uygun buluyor. Her ne hikmetse Arif Bey beğenmiyor. Yine müfettiş olayında olduğu gibi Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir denetleme kurumu olan Sayıştay’ı zan altında bırakıyor.”

 

Yetmedi! Menemen Halkını da Beğenmiyor..!

 

“En önemlisi hizmet etmekten büyük onur duyduğum Menemen halkını zan altında bırakıyor. Yani sevgili Arif Bey öylesine iyice şaşırmış ki; Menemen halkını da beğenmiyor. Bütün bu söylediklerinin anlamı nedir diye inceleyecek olursak; kendi isteği doğrultusunda rapor çıkmadığı için ‘Ben ne kendi yollattığım müfettişi beğenirim. Ben ne Türkiye’nin en saygın denetim kurumu olan Sayıştay’ı beğenirim. Ne de Menemen halkını beğenirim’ diyor. Yani sonuç olarak ‘Ben kimseyi beğenmem’ diyor.”

 

“Allah Arif Bey’in yardımcısı olsun”

 

“Peki Arif Bey neden böyle konuşuyor diye düşündüğümde, şöyle bir sonuç çıkarıyorum. Arif Bey sabah kalkmış, aynaya bakmış. Öyle bir bakmış ki; düz durmuş, yan durmuş… Kendini çok ama çok beğenmiş olacak ki hiç kimseyi beğenemez duruma düşmüş. Bu durum bir insanın düşebileceği en aciz bir durumdur. Allah Arif Bey’in yardımcısı olsun.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum