Reklam
Reklam

Van Belediye Başkanı Ertan'ın terör örgütüne ait katılmadığı faaliyet ve eylem kalmamış

İçişleri Bakanlığı tarafından görevden uzaklaştırılan Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bedia Özgökçe Ertan’ın terör örgütüne ait eylem, faaliyet ve toplantılara katıldığı ortaya çıktı.

Van Belediye Başkanı Ertan'ın terör örgütüne ait katılmadığı faaliyet ve eylem kalmamış
19 Ağustos 2019 - 16:58

İçişleri Bakanlığı tarafından Van Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden uzaklaştırılan Ertan hakkında terör örgütü propagandası yapmak suçundan Van Ağır Ceza Mahkemesinde 1 yargılama, cumhuriyet savcılarınca terör suçlarına ilişkin 6 ayrı soruşturma, İçişleri Bakanlığınca da 3 soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. 2006 yılında örgütün kırsal kadrosuna katılarak güvenlik güçlerine saldırı girişiminde bulunan ve Cizre'de güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirilen PKK/KCK terör örgütü mensubu Mevlüde Bozkurt'un 4 Ağustos 2016 tarihinde Yeni Mahalle Mezarlığı'ndaki defin işlemlerine katılan Ertan, teröre ve teröriste desteğini gösterdi. Ertan, terörist elebaşı Abdullah Öcalan'ın resminin bulunduğu pankartın açıldığı ve okunan basın metninde bölücü terör örgütü elebaşını övücü konuşmaların yapıldığı açıklamaya katıldı. Ertan, 15 Aralık 2015 tarihinde Faqıye Teyran Parkı'nda silahlı terör örgütü PKK/KCK elebaşısı Öcalan'ın resmi altında yapılan basın açıklamasında boy göstererek bebek katiline bağlılığını tescilledi.
Ertan, 2007 yılında örgütün kırsal kadrosuna katılım sağlayarak güvenlik güçlerine saldırı girişimlerinde bulunan ve en son Hakkari Şemdinli'de güvenlik güçleri ile girdiği çatışmada ölü olarak ele geçirilen Arzu Bilmez isimli teröristin defin işlemlerine katılarak teröre ve teröriste desteğini bir kez daha gösterdi. Ertan, 20 Kasım 2015 tarihinde M Tipi Cezaevi önünde silahlı terör örgütü PKK/KCK ve uzantılarının propagandasının yapıldığı basın açıklamasına katıldı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum