Reklam
Reklam
Reklam

Türkiye'nin Tek Süt Hayvancılığı İhtisas Fuarı Ödemiş'de Yapılacak

Türkiye'nin Tek Süt Hayvancılığı İhtisas Fuarı Ödemiş'de Yapılacak

Türkiye'nin Tek Süt Hayvancılığı İhtisas Fuarı Ödemiş'de Yapılacak
22 Nisan 2018 - 15:19

Dünyanın en verimli ovalarından biri olan Küçük Menderes’te Türkiye’nin bir ilki gerçekleşecek. İzmir’in Ödemiş ilçesinde Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak. Organizasyonu Gençiz Fuarcılık, Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde, Ödemiş Ticaret Odasının destekleriyle 14-17 Kasım 2018 tarihinde düzenleyecek. Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer sektördeki ürün ve hizmetleri süt üreticilerinin ayağına getireceklerini söyledi. 
SÜT ÜRETİCİLERİ İSTEDİ ONLAR YAPIYOR
Süt üreticilerinin bir hayali daha gerçeğe dönüşüyor. Küçük Menderes havzasındaki süt üreticilerinin yıllardır istediği ihtisas fuarı,  Türkiye'nin en fazla süt üreten ilçesi Ödemiş’te düzenlenecek. Sütün kalitesinin yükseltilmesi, verimin arttırılması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için bölgeyi kapsayan Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı yapılacak.  Küçük Menderes havzasının süt ve süt ürünlerini bir dünya markası yapmak için kolları sıvayan bölgenin önde gelenleri adeta seferberlik ilan etti. Ödemiş ilçesindeki Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı Koordinasyon ve İstişare toplantısı büyük bir katılım ile gerçekleşti. Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal, Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Meclis Başkanı İbrahim Surav, İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü İbrahim Altıntaş, Köykoop İzmir Bölge Birliği Başkanı Neptün Soyer, Belediye ve Ticaret Odası Meclis Üyeleri, Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer ile sektörün önde gelen firma temsilcileri toplantıya katıldı. 
DÜNYA MARKASI YAPACAĞIZ
Dünyada süt ürünleri üretim, tüketim ve ticaretinde artış trendinin devam ettiğini ve bundan Türkiye’nin daha fazla pay alması gerektiğini vurgulayan Gençiz Fuarcılık Genel Müdürü Osman Gençer, “Stratejik bir ürün olması nedeniyle süt ve süt ürünleri önemli fırsatlar sunan, ulusal ve uluslararası yatırımlar çeken bir pazar haline dönüştü. Bu pazardan süt üreticimizin daha fazla faydalanmasını destekleyecek ihtisas fuarımızın düzenlenmesinde işbirliği yapan kişi ve kurumları bir gün tarih altın harflerle yazacak. Yeni ihtisas Fuarı kapsamında süt hayvanın tohumlanmasından başlayarak, bakımı, beslenmesi, süt kalitesinin arttırılması, sütünün alınması, depolanması ve geniş yelpazede değerlendirilmesi için en son teknolojiyi bölgemizdeki binlerce süt üreticimizin ayağına getireceğiz. Onların da üretiminden örnekleri fuar ziyaretçilerimizin beğenisine sunacağız”dedi.
FUAR, YENİ YATIRIMLARIN ANAHTARI 
Küçük Menderes'in eşsiz lezzetlerine süt üreticilerinin gözü gibi baktığını, süt toplayan ve işleyen firmaların lezzet yelpazesindeki tüm süt ve süt ürünlerinin doğallığını özenle koruyarak Türkiye ile paylaştığını vurgulayan Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, iş geliştirme ve yeni yatırım kararlarının Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nda verileceğini söyledi. Başkan Eriş, “Teknolojiyi kapılarına kadar taşıyacağımız bölgedeki süt üreticilerimiz, en yüksek kaliteye, en hesaplı ücretlerle, en kısa zamanda nasıl ulaşacaklarını öğrenecek. Kaynaklarımız verimli kullanılacak. Ürün yelpazemiz genişleyecek. Girişimcilerimiz yeni yatırımlar yapacak. Daha fazla istihdam sağlanacak. Bölge ve ülke ekonomimize katkı sağlayacağız”şekilinde konuştu. 
YENİ FUAR ALANI YAPILIYOR
Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem’in süt üreticileri ve süt sanayine verdiği önemi hatırlatan Başkan Vekili İsmail Dadal, “Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı’nın düzenleneceği fuar alanını yapıyoruz. Bu alan bir ticaret merkezi gibi çalışacak. İlçemiz ve havzamızdaki her kişi ve kuruluş bu organizasyonu önemsiyor ve destekliyor. Fuara ev sahipliği yapacağız. Küçük Menderes’in süt ve süt ürünlerini en verimli şekilde dünyaya taşıyacağız”dedi. 
     FUAR FIRSATLAR DOĞURACAK
Fuar ile bölge süt hayvancılığının gücüne güç katılacağına dikkat çeken Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, süt üreticilerinin girdi maliyetlerinin düşürüleceğini, kalite ve katma değer yükselmesiyle kar kapılarının aralanacağını ifade etti. Ateşoğlu, “Fuar ile süt üreticilerimiz kendilerini geliştirecekler. Kalitelerini yükseltecekler. Yapacakları tanıtım ile cazibe merkezi olacaklar’şeklinde konuştu. 
    Küçük Menderes Süt Hayvancılığı Ürün ve Ekipmanları Fuarı 14-17 Kasım 2018’de Ödemiş Fuar Alanı’nda düzenleyecek. 4 gün süre ile süt üreticileri ve sektör paydaşları süt dünyasında yeni kapılar aralayacak. 
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum