Reklam
Reklam

Türkiye Leyla'ya sahip çıktı

Kahramanmaraş’ta bir buçuk aylıkken üzerindeki eşarbın alev alması alması sonucu yüzünde ağır yanıklar oluşan 20 yaşındaki Leyla Demirci'ye vatandaşlar destek çıktı, Sağlık Bakanlığı sahip çıktı. Leyla, başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere kendisine sosyal medyadan destek olanlara teşekkür etti.

Türkiye Leyla'ya sahip çıktı
27 Ağustos 2019 - 22:58

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesi Altınova Mahallesi'nde yaşayan ve Demirci ailesinin 4 çocuğundan biri olan Leyla, bir buçuk aylıkken yüzüne örtülü eşarbın yanması sonucu yüz ve kafasındaki deride yanıklar oluştu. İhlas Haber Ajansı tarafından Leyla'nın kendisine uygun yüz nakli istemesiyle ilgili servis ettiği haber "Ben Leyla" hastagı ile Twitter'da trend topic oldu. Başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere duyarlı vatandaşlar Leyla için harekete geçip destek oldu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ise, Twitter hesabından “Yüz nakli bekleyen Leyla kızımızın tedavi süreci Prof. Dr. Ömer Özkan tarafından yürütülmekte, nakil için donör beklenmektedir. Bu süreçte ihtiyaç duyduğu destek Bakanlığımızca sağlanacaktır. Kızımızın durumunu yakından izliyor, kendisine iyilik ve şifa diliyorum” ifadelerini paylaştı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum