Türkiye Afrika Yatırım ve Ticaret Zirvesi

Türkiye Afrika Yatırım ve Ticaret Zirvesi 28-29 Eylül 2019 tarihinde Grand Ankara Hotel de gerçekleştirilecektir. Gerçekleştirilecek olan bu zirveye 9 Doğu Afrika ülkesinden Bakan, Ticaret Odaları Başkanları, Odalar Borsalar Birliği Başkanları ve 150,ye yakın iş adamı katılacaktır. Zirvede Türkiye'ye yatırım ve Türkiye Afrika ithalat ve ihracatı ile alâkalı yetkili kişiler bilgi verecek. Akabinde Türk iş adamları ve Afrika'dan gelen iş adamları arasında B2B programı gerçekleşecektir.

 Türkiye Afrika Yatırım ve Ticaret Zirvesi
17 Eylül 2019 - 12:08

Ankara’da büyük zirve.Türkiye Afrika yatırım ve ticaret zirvesi 28-29 Eylül tarihleri arasında Ankara’da yapılacak.Grand Ankara Hotel de yapılacak olan zirveye 9 Doğu Afrika ülkesinden Bakan, Ticaret Odaları Başkanları, Odalar Borsalar Birliği Başkanları ve 150,ye yakın iş adamı katılacağı bildirildi.

Zirvede Türkiye'ye yatırım ve Türkiye Afrika ithalat ve ihracatı ile alâkalı  yetkili kişiler bilgi verecek.  Akabinde Türk iş adamları ve Afrika'dan gelen iş adamları arasında B2B programı gerçekleşecek.

Programı Afrika ülkelerinden sorumlu kurum Al-Nasri Foundation  ve SRS Overseas , Kifed iş geliştirme komitesi  düzenlemekte olup Ankara'nın en öndeki markası GIMAT ise desteklemektedir. Programa Gimat yönetim kurulu Başkanı Recai Kesimal , KAIFED Genel Başkanı Erdoğan Yıldırım Afrika ile ilgili gelecekte yapılacak proje ile ilgili bilgi verecek.

Türkiye'den de önemli devlet adamları siyasiler ve bürokratlarında katılacağı zirve özellikle ticaret için köprü konumunda olacaktır.

SRS Overseas CEO'su ve KAIFED iş geliştirme Komitesi Direktörü Seyfettin Boğazli ve Al-Nasri Fondation Başkanı Abdulnasır Turky bu zirvenin Türkiye ve Afrika kıtası için yeni yollar ve yeni dostluklara vesile olacağını belirterek bu tarz programlar kaynaşmayı dostluğu pekiştirmeyi geliştirerek bu gelişmenin akıbetinin de sağlam ticarete vesile olacağını söyledi.

Zirvede ülkemizin güzide işadamları ve firmalarının yanında sitemiz yazarlarından olan Nesibe TÜKEL ve Rukiye AYDIN hanımefendiler de Proje Uzmanı olarak Afrika yatırımları ile alakalı iş konulu sunumda yapacaklar.

Üçgün sürecek toplantının sonunda toplantıya katkıda bulunanlara ve sunum yapan konuşmacılara plaketler verilecek

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum