Taşınabilir Mobİl Ultrason Cİhazları Tasarlayan Girişim: Ultralab

Soundcam; taşınabilir, portatif ve akıllı telefonlar üzerinde görüntülemeye imkan sağlayan , konveks ve lineer başlıkların bir arada olduğu bir mobil ultrason cihazıdır. Konveks transdüser başlığı kullanılarak abdomen bölgesi, lineer başlık kullanılarak ise tiroid görüntüleme yapılabilmektedir.

Taşınabilir Mobİl Ultrason Cİhazları Tasarlayan Girişim: Ultralab
01 Ağustos 2019 - 13:34 - Güncelleme: 03 Ağustos 2019 - 21:16
Reklam
Ultralab (https://www.ultralabltd.com/), mobil ultrason cihazları tasarlayan ve  geliştiren bir firmadır. Öncelikle ülkemizde yerli mobil ultrason cihazı üreten ilk firma olduğumuzu belirtmek isteriz. 
2014 yılında mobil ultrason cihazlarının Android platformlar üzerinde çalışabilmesini sağlayan yazılımlar geliştirmek üzere Mobiltek Tıbbi Cihazlar şirketini kuran Burhan Eyüboğlu ve TOBB ETÜ’de ultrason alanında yüksek lisans yapan Emre Özüm tarafından 2017'de hayata geçirilen Ultralab, aynı yıl StartersHubXO girişimlerinden biri olarak seçildik ve 2018’de de Yeni Fikirler Yeni İşler Yarışması’nda finale kalıp sunum yapan şirketlerden biri olduk. 2018 yılının başında Değiştirilebilir Başlıklı ve Akıllı Telefonlar Üzerinde Çalışabilen Mobil Ultrason Cihazı projelerinin Tübitak 1512 BİGG desteği alması sonucu Ultralab Elektronik şirketi kurulmuş, Soundcam ve Ubeat ürünlerinin de bu şirket çatısı altında piyasa sürülmüştür.
ULTRALAB'IN ÜRÜNLERİ: SOUNDCAM VE UBEAT
Firmamızın mevcut halde piyasaya sürdüğü iki ürün bulunmaktadır. Soundcam taşınabilir, portatif ve akıllı telefonlar üzerinde görüntülemeye imkan sağlayan ilk yerli tasarım mobil ultrason cihazıdır.
Ubeat, fetal doppler cihazı ve buna bağlı bir mobil uygulama içeren, hamile kadınlara yönelik teknolojik bir platformdur. (https://www.ubeatcare.com/) Ubaby  Fetal Doppler cihazı  ve ona uyumlu mobil uygulamamız sayesinde hamile kadınlar bebeklerinin kalp atışlarını dinleyebilir ve sosyal medya üzerinden sevdikleriyle istedikleri zaman paylaşabilirler.
SOUNDCAM
Soundcam; taşınabilir, portatif ve akıllı telefonlar üzerinde görüntülemeye imkan sağlayan , konveks ve lineer başlıkların bir arada olduğu bir mobil ultrason cihazıdır. Konveks transdüser başlığı kullanılarak abdomen bölgesi, lineer başlık kullanılarak ise tiroid görüntüleme yapılabilmektedir. Görüntüleme yöntemi kullanılan başlığa göre otomatik olarak değişmektedir.
Soundcam Cihaz ve Mobil Uygulama Özellikleri: 

·         Görüntüleme Modları: B, B/M, Color Doppler, PW, PDI

·         128 elemanlı transdüser

·         Frekans: Konveks prob 3.5 MHz/5MHz, Lineer prob 7.5 MHz/10MHz

·         Derinlik: Konveks 100mm-280mm, Lineer 20mm-55mm

·         Görüntü Ayarlama: Kazanç, Fokus, Harmonik, Gürültü Engelleme

·         Cine Loop

·         Biyopsi Modu

·         Ölçüm: Uzunluk, Alan, Açı, Obstetrik, Kalp atışı

·         Görüntü Frame Sayısı: 18 Frame/saniye

·         Batarya Süresi: Kesintisiz 3 saat kullanım

·         Şarj süresi: 45 dakika, kablosuz şarj

·         Boyutlar: 156 x 60 x 20 mm

·         Ağırlık: 270g

·         Kablsosuz bağlantı tipi: Wifi

·         Çalıştığı işletim sistemleri: Android, IOS (Çok Yakında), Windows (Çok Yakında)

·         Akıllı telefon ve tabletler üzerinde görüntüleme imkanı

·         Jpg, Avi ve DICOM formatında görüntü ve video kaydı

YATIRIMLAR
Tübitak 1512 BİGG ve KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon destekleri alan Ultralab, ilk yatırım olarak Tübitak 1512 çağrısı kapsamında 149 bin TL değerinde yatırım aldık. KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek programı kapsamında 400 bin TL değerinde destek alan girişimimizin halihazırda Horizon2020 Faz1 ve Tübitak 1507 başvuruları bulunmaktadır.
HEDEFLERİMİZ
Ekibimiz, Türkiye'de ultrason teknolojisi üzerine çalışan sayılı üniversitelerde yer almışlardır ve bu teknolojinin uzmanlığına sahip hocalar ile çalışmaktadır. Son yıllarda ülkemizde tıbbi cihaz üretiminde millileşme ve yerlileşme için önemli adımlar atılmıştır. Projelerimiz ile ultrason teknolojisinin yerli ve milli üretimde de yer almasını sağlayarak gerçekleştireceğimiz ihracatlarla ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmayı hedeflemekteyiz. 
Son yıllarda, özellikle Avrupa ve Amerika’da, anne-bebek ürünleri pazarında var olan devlerin yanı sıra birçok önemli startup kurulmuştur. Önümüzdeki 5 yıl içerisinde Avrupa, Amerika ve Güneydoğu Asya bölgelerinde faaliyet gösteren global bir girişim olmayı hedeflemekteyiz.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum