Reklam
Reklam
Reklam

Satılık Makina

Satılık Makina

Satılık Makina
31 Mart 2018 - 21:43

Endüstriyel alanda kullanılan makine modelleri artık ikinci el olarak da temin edilebiliyor. İlerleyen teknoloji ile makinaların yeni teknolojilere adapte edilebilmesi ya da yen üretim tekniklerinin kullanılabilmesi için sanayi tipi makinaların da belirli dönemlerde yenilenmesi gerekebiliyor. Bu durum hem eldeki makinanın satılması hem de yeni bir makine satın alınması sonucunu doğurduğundan, ülkede ikinci el endüstriyel makine piyasasının oluşması da kaçınılmaz hale geldi.

Artık makine yenileme ihtiyacı duyanlar satılık makina ilanlarına daha fazla ilgi gösteriyor. Çünkü çalışır durumda olan çok sayıda sanayi makinası, sıfır makine fiyatlarının neredeyse yarı fiyatına temin edilebiliyor. Elbette çok daha tasarruflu bir seçenek olan ikinci el makine alımı üretim yapan firmalar ve atölyeler için de daha cazip bir seçenek olabiliyor.

İkinci El Satılık Makine Çeşitleri

İkinci el makina piyasası incelendiğinde, aklınıza gelebilecek her türlü endüstriyel makinanın kolaylıkla bulunabileceği göze çarpıyor. Özellikle CNC torna makinaları, lazer kesim makinaları, punch pres makinaları, abkant pres makinaları ya da CNC dik işlem makinaları satılık ilanlarına en çok konu olan makine çeşitlerinin başında geliyor. Sadece makine çeşitliliği değil, marka ve model çeşitliliğinden de söz edilebilir.

Onlarca farklı marka arasında dünya lideri konumuna yükselmiş olan markaların da bulunduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda teknik özellikleri ile sıklıkla tercih edilen modeller de farklı ilanlar ile yeni kullanıcılarını bekliyor. İkinci el satılık makinaları incelemek için en kolay platform ise elbette internet oluyor. Online olarak makinalara göz atmak ve makinaların özellikleri hakkında bilgi almak hem daha kolay hem de daha kısa bir zaman gerektiriyor.

İkinci El Makine Alırken Dikkat!

Satış işlemlerinin de internet üzerinden yapılabildiğini hatırlatalım. Ancak bunun için mutlaka güvenilir ikinci el makine alım – satım adreslerinin tercih edilmesi gerektiği de unutulmamalı! Sanal ağda onlarca farklı adres üzerinden bu işlemlerin yapılabildiğini görebilirsiniz. Fakat bu adreslerin tamamının güvenilir olduğundan söz etmek, geniş kapsamlı bir araştırmayı zorunlu kılıyor. Dolayısıyla önceliğiniz mutlaka güvenilir adresler olmalıdır.

Aynı zamanda satın alma işlemlerinin tamamen gerçekleştirilmesinden önce makine nakliyesi ve yeniden kurulumu gibi unsurların da alıcı ve satıcı tarafından konuşulması gerekir. Nakliye masraflarını hangi tarafın karşılayacağı ve yeniden kurulum noktasında alınabilecek hizmet hatta yerinde makinanın görülüp görülemeyeceği gibi hususların görüşülmesi, daha sağlıklı bir alışveriş yapılmasını sağlar. Son olarak sanayi tipi makinaların taşınmasında uzmanlaşmış olan firmalardan da nakliye hizmeti alınabileceğini belirtebiliriz. Bu firmalara da online olarak ulaşılabilir.

Kaynak: https://www.exapro.biz.tr

YORUMLAR

  • 0 Yorum