Salihli'de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de normalleşme süreci kapsamında ilk kez sosyal mesafeye uygun bir şekilde Cuma namazı kılındı.

Salihli'de Sosyal Mesafeli İlk Cuma Namazı Kılındı
29 Mayıs 2020 - 20:55

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Salihli’de de normalleşme süreci kapsamında ilk kez sosyal mesafeye uygun bir şekilde Cuma namazı kılındı. Korona virüs salgını tedbirleri kapsamında nedeniyle 13 Mart tarihinden itibaren camilerde cemaatle namaz kılmak yasaklanmıştı. Salihli’de normalleşme süreci kapsamında 29 Mayıs’ta ilk kez cemaatle birlikte Cuma namazı kılındı. Salihli Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde ilçede belirlenen camilerin avluları, spor tesisleri, yeşil alanlar ve meydanlar sosyal mesafe kuralına uygun olarak 1.5 metre aralıklarla hazırlanarak cemaatin saf düzeni alması sağlandı. Namaz öncesinde belediye ekipleri namaz kılacak vatandaşlara maske ve dezenfektan dağıttı. Salihli Belediyesi tarafından sosyal mesafeye uygun bir şekilde hazırlanan Kent Meydanını dolduran vatandaşlar da aylar sonra Cuma namazı kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek korona virüs salgınının kısa sürede bitmesi temennisinde bulundular. Kılınan Cuma namazının ardından vatandaşlar sosyal mesafeye uygun kontrollü olarak Kent Meydanından ayrıldı.
Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda da belediye ekiplerince ilaçlanarak temizlenen Kent Meydanında hemşehrileriyle birlikte Cuma namazı kıldı. Uzun süreden sonra ilk defa sosyal mesafeye uygun bir şekilde Cuma namazı kılmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Başkan Kayda, “Salihli’mizde korona virüs salgını nedeniyle uzun süredir kılamadığımız Cuma namazını, Belediyemiz ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde sosyal mesafe kurallarına göre hazırlanan Kent Meydanında hemşehrilerimizle birlikte eda ettik. Hep birlikte sabrettik ve en sonunda sağlıklı günlere kavuşmak üzereyiz. Bundan sonra da evlerimizde kalmaya devam edelim. Maskemizi takıp sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uyarak en kısa zamanda daha sağlıklı günlere kavuşalım” dedi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum