Reklam
Reklam
Reklam

Salahaddin Hünü Güven Tazeledi…

S.S İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2017 yılı 66. Seçimli Olağan Genel Kurulu Hilton Otelinde yapıldı. Genel kurula ortaklar yoğun ilgi gösterdi. Divan Başkanlığını Vahdettin Akdeniz, katipliklerini ise Rüştü Çelikgil ile Salih Zeki Koç'un yaptığı genel kurula kooperatif ortakları yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurula, Ak Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İl Disiplin Kurulu üyesi Hasan Özcan, Ticaret il Müdürü Şahin Ersü ile çok sayıda, Hal

Salahaddin Hünü Güven Tazeledi…

S.S İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2017 yılı 66. Seçimli Olağan Genel Kurulu Hilton Otelinde yapıldı. Genel kurula ortaklar yoğun ilgi gösterdi. Divan Başkanlığını Vahdettin Akdeniz, katipliklerini ise Rüştü Çelikgil ile Salih Zeki Koç'un yaptığı genel kurula kooperatif ortakları yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurula, Ak Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İl Disiplin Kurulu üyesi Hasan Özcan, Ticaret il Müdürü Şahin Ersü ile çok sayıda, Hal

Salahaddin Hünü Güven Tazeledi…
15 Ocak 2018 - 13:47

  S.S İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi'nin 2017 yılı 66. Seçimli Olağan Genel Kurulu Hilton Otelinde yapıldı. Genel kurula ortaklar yoğun ilgi gösterdi.
            Divan Başkanlığını Vahdettin Akdeniz, katipliklerini ise Rüştü Çelikgil ile Salih Zeki Koç'un  yaptığı  genel kurula kooperatif ortakları yoğun ilgi gösterdi. Genel Kurula, Ak Parti Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, Ak Parti İl Disiplin Kurulu üyesi Hasan Özcan, Ticaret il Müdürü Şahin Ersü ile çok sayıda, Halkbank şube müdürü,  oda  ve kooperatif başkanı katıldı. Saygı duruşu ve istiklal marşı ile başlayan genel kurulda,  öncelikle kooperatifin, 2017 yılındaki başarılı çalışmaları neticesinde kooperatif ortaklarının protesto ettirilmediği dile getirilirken, daha sonra gündem maddeleri gereği 2017 yılı yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporları ile gelir gider hesapları okunarak ayrı ayrı müzakere edilerek, oy birliği ile ibra edilirken, 2018,2019 ve 2020 yılları tahmini bütçeleri de  oy birliği ile kabul edildi.
 " KOOPERATİF ORTAKLARINDAN BEKLENTİMİZ, KREDİ TAKSİTLERİNİ ZAMANINDA ÖDEMELERİDİR
TESKOMB Genel Başkan Vekili Salahaddin Hünü konuşmasında, 2017 yılında kredilerin geri ödenmesinde zaman zaman problemler yaşandığını belirterek, bu durum kooperatifimizin mali yapısını da etkilemektedir dedi.  Hünü, Siz değerli ortaklarımızdan ricamız kredi taksitlerinizi temerrüde düşmeden zamanında ödemenizdir. Bu konuda kooperatifimizce her türlü kolaylık ve destek sağlanmaktadır. Kooperatifimizin amacı protesto ettirmek değil, gerçekten ihtiyacı olan ve ödemelerini zamanında yapan veya yapmak için gayret gösteren ve bizlere yardımcı olan ortaklarımızın kredi taleplerinin karşılanarak mağduriyetlerinin önlenmesidir. Dedi.
ESNAF VE SANATKARA EN UYGUN ORANLI KREDİ OLANAĞI…
ESNAFA YILLIK % 4  VE BİR YILI AŞAN KREDİLER DE % 5
Salahaddin Hünü, en uygun vadeli ve oranlı kredinin esnaf ve sanatkarlara verildiğinin altını çizerek, 2017 yılında vadesi 1 yıl olan kredilerin yıllık faiz oranı % 4, 1 yılı aşan ve 5 yıla kadar olan kredilerde ise yıllık % 5 faiz oranı uygulanacaktır.Ülkemizde ekonomik göstergelerde olumsuz gelişmeler yaşanmamasını ve faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gidilmemesini umuyor ve diliyoruz dedi. Hünü Konuşmasının devamında . 2017 yılı içerisinde Ülkemizde ve Bölgemizde başta terör olmak üzere yaşanan gelişmeler ekonomimizi olumsuz şekilde etkilemiştir.Buna rağmen kredi faiz oranlarında herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir.dedi.
YAPILANDIRMA İLE ORTAKLARIMIZ NEFES ALDI…
Hünü Konuşmasında; Merkez Birliği Kredi ve Kefalet Kooperatiflerinin takipteki alacaklarının yeniden yapılandırılmasına karar vererek 07/08/2017 tarih ve 2017/07 nolu genelge göndererek  yapılandırma şekil ve şartlarını belirlemiştir.
Kooperatif yönetim kurulumuzca genelge uyarınca işlem yapılmasına ve bu doğrultuda takipli borcu olan ortaklara yazı gönderilmesine karar verilerek takipli borçlu ortaklara yazı gönderilmiştir. 29.Eylül.2017 tarihine kadar kooperatife başvuruda bulunan ve taahhütname imzalayarak taksitlendirme yapan ortaklarımızla ilgili olarak 199  ortak yapılandırma talebinde bulunmuş ve toplam yapılandırılan miktar  3.045.598,44-TL dir. Taksitlendirme yapan ortaklarımızdan ricamız taksitlerini zamanında ödemeleridir.Çünkü iki taksit üst üste ödenmediği takdirde yapılandırma iptal edilecektir.
KREDİ LİMİTLERİ 200.000 ‘E YÜKSELDİ…
Kooperatif  kefaletiyle kullandırılan kredilerin şahıs üst limitleri 100.000-200.000 TL. arasında kooperatiflerin rasyolarına göre belirlenmiş olup,  Bizim Kooperatifimiz 200.000TL.'sına kadar kredi kullandırma imkanına sahip olmuştur. Ayrıca,  Kredi kullandırımlarında yapılan kesintiler asgari seviyeye indirilerek ortakların eline daha fazla para geçmesi sağlanmıştır. dedi.
HÜKÜMETİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUZ;
Kooperatif Başkanı Salahaddin Hünü; Hükümetimize şükranlarımızı sunuyorum. Her zaman esnafımızın yanlarında oldular.Beklentilerimizden daha fazlasını verdiler. Huzurlarınızda hükümetimize bir kez daha teşekkür ediyorum dedi.
ESNAF, 2018 YILININ ZOR BİR YIL OLMAMASI DİLİYOR…
Salahaddin Hünü; 2018 yılının bölgemizde ve ülkemizde Terör belası ve yaşanan olumsuzluklar nedeniyle Ekonomik açıdan zor bir  yıl olacağı ifade edilmektedir.2018 yılının ülke ekonomisi açısından zor bir yıl olmamasını , herhangi bir ekonomik kriz yaşanmamasını diliyoruz.Bu konuda Başta hükümetimiz olmak üzere Üst kuruluşlarımızın duyarlı olduklarına  ve gerekli önlemleri alacaklarına inanıyoruz.dedi.
SALAHADDİN HÜNÜ GÜVEN TAZELEDİ…
Gündem gereği yapılan Yönetim ve Denetim Kurulu ve üst birlik temsilci seçimlerine tek liste ile gidildi. Yapılan Açık oylama sonucunda, oy birliği ile yönetim Kuruluna 1- Salahaddin HÜNÜ, 2- Sebahattin İSPİR 3- Halit ÖZGÖRENLER, Denetim Kurulu Üyeliklerine ise 1- A. Necati KADAİFÇİOĞLU, 2- Ahmet DERE seçildi.

 


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Doğum günün
    7 ay önce
    EDİTÖRÜN NOTU Yorumunuz küfür ve hakaret içerdiği için yayınlanmamıştır