Reklam
Reklam

Sağlık Bakanlığı tehlikeli ürünlerin listesini yayınladı!

Sağlık Bakanlığınca, bu yılın ikinci çeyreğinde yapılan kozmetik ve tıbbi cihaz denetimlerinde 877 üründen 211'i uygunsuz, 30'u güvensiz tespit edildi ve 846 bin 935 lira ceza uygulandı.

17 Ağustos 2015 - 21:15
Reklam

Sağlık Bakanlığınca, bu yılın ikinci çeyreğinde yapılan kozmetik ve tıbbi cihaz denetimlerinde 877 üründen 211'i uygunsuz, 30'u güvensiz tespit edildi ve 846 bin 935 lira ceza uygulandı.
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan alınan bilgiye göre, bu yılın ikinci çeyreğinde gerçekleştirilen kozmetik ve tıbbi cihaz denetimleri tamamlandı.
İşte o liste... 
Jaleriz Organic Bebek Şampuanı: Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Ela Talk Pudrası Pişik ve Banyo Pudrası 75g.: Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Wee Baby Bebek Pudrası (İmal ve Son Kullanma Tarihi: 25.08.2014/Üretim tarihinden itibaren 5 yıldır.): Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Naturel Kil Maskesi: Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Lüx Kelebek Doğal Kil Maskesi: Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Lüx Kelebek Peeling Maske: Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Lüx Kelebek Rose Water (Gül Suyu): Ürünün ilgili serisinde analiz sonucu mikrobiyal üreme tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Rephair Saç Serumu: Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Rephair Saç Losyonu: Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Rephair Şampuan: Analiz sonucuna göre güvensizlik tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Global Keratin Hair Taming System With Juvexin Chocolate Light Wave 1000 ml: Analiz sonucunda Kozmetik Mevzuatına aykırılık tespit edilmiştir. İdari yaptırım (geri çekme, imha ve idari para cezası) uygulanmıştır.
Gigasept Marka Gigasept FF neu 5 lt: Analiz sonucu uygunsuzluk
Morton Marka MN 137 referans numaralı Bakteri Filtresi: Analiz sonucu uygunsuzluk
EB Sensor Marka Kan Şekeri Ölçüm Sistemi: Analiz sonucu uygunsuzluk
Diakim Marka Bazik Konsantre Hemodiyaliz Solüsyonu: Analiz sonucu uygunsuzluk
AstraJel Marka Kateter Kaydırıcı Steril Jel-11ml: Analiz sonucu uygunsuzluk
Medbar Marka Damla Ayar Seti: Analiz sonucu uygunsuzluk
1)Med15 Marka 30 lt. ısıtmalı insüflatör cihazı 2) Med15 Marka BL-30 insüflatör cihazı 3) Med15 Marka 30L/Min insüflatör cihazı 4) Med15 Marka 20L/Min insüflatör cihazı Mevzuata aykırılık
Microtrack Marka 20 G MVR Bıçağı Açılı : Analiz sonucu uygunsuzluk
1) Şema Marka Nebulizer Set Oksijen Maskeli Pediatrik 2) Şema Marka Nebulizer Set Oksijen Maskeli Yetişkin Analiz sonucu uygunsuzluk
Seta Marka Tek Kullanımlık Üç Lümenli Santral Venöz Kateter Set: Analiz sonucu uygunsuzluk
Plastimed Marka Seldıflex 4f-12l Santral Venöz Kateter: Analiz sonucu uygunsuzluk
1) Sınıbe Marka Maglumi 2000 Procalsitonin (PCT) Kiti 2) Sınıbe Marka Maglumi 2000 Free Estridiol (E2) Kiti 3) Sınıbe Marka Maglumi 2000 TSH Kiti 4) Maglumi 2000 Free T3 Kiti TÜBİTAK analizi ve Tıbbi Cihaz Bilim Komisyonu kararı


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum