Reklam
Reklam
Reklam

Rota KolejininTübitak Şampiyonu Projesesi INTEL ISEF Daveti Aldı

Rota KolejininTübitak Şampiyonu Projesesi INTEL ISEF Daveti Aldı

Rota KolejininTübitak Şampiyonu Projesesi INTEL ISEF Daveti Aldı
10 Şubat 2018 - 22:51

Özel Rota Koleji Fen Lisesi öğrencileri’nin  Tübitak Türkiye 3. sü olan projeleri ile ABD’de yapılan ve dünyanın en prestijli Bilim Fuarı olan INTEL ISEF' ten davet aldı.
Amerika’da Society for Science and the Public tarafından düzenlenen Intel International Science and Engineering Fair, dünyanın en büyük üniversite öncesi bilimsel araştırma fuarı olduğu  bildirildi.
Özel Rota Koleji  Fen Lisesi 10. sınıf öğrencileri  Roza Mercan ve Halil Özgür’ün danışman öğretmenleri Fen Bilimleri Bölüm Başkanı  Esin Kara ile birlikte hazırladıkları “Mikron Ağ Yapılı Membran Morfolojisine Sahip Yeni Malzemeler: Proteomik Çalışmalarda Kullanım Potansiyellerinin Araştırılması” proje ile önce 48. TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması Ege Bölge Sergisinde 1. lik ödülü daha sonra mayıs ayında Ankara’ da yapılan final sergisinde Türkiye 3. lük ödülü kazandı..
Bu yıl aynı proje TÜBİTAK tarafından ABD’de ülkemizi temsil etmek üzere seçilen 10 proje arasına girerek ABD Bilim Fuarı’ndan davet edildi. Özel Rota Koleji Kurucu Temsilcisi Kadir Açıkbaşlar “Rotalı gençlerinin Mayıs ayında düzenlenecek olan dünyanın en büyük ve prestijli proje yarışması olan Intel-ISEF Mühendislik Fuarı’nda ülkemizin gururu olacaklarına inanıyoruz.Öğrencilerimizi ve öğretmenlerini tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.”dedi
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum