Reklam
Reklam

Ravza Zeybek,TÜGVA'ya konuk oldu

TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörlüğü Ekim Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi.

Ravza Zeybek,TÜGVA'ya konuk oldu
11 Ekim 2020 - 14:45
Reklam

TÜGVA Kadın ve Aile Koordinatörlüğü Ekim Ayı Toplantısını Gerçekleştirdi.
 
Toplantının açılışında konuşan Kadın ve Aile koordinatörü ve il başkan yardımcısı Dilek Güngörmez :
‘Türkiye Gençlik Vakfı, dünya üzerinde iyi ve güzele dair ne varsa savunan, her daim hakkın ve adeletin tarafında olacak bir nesil yetiştirme amacıyla kurulmuş yeni nesil bir gençlik vakfıdır.TÜGVA, geleneklerine bağlı kalarak çağın gereklerini iyi okuyabilen topluma ve insanlığa değer katan bir gençlik için çalışmaktadır. Öz güveni yüksek, yenilikçi, çalışkan, iyi ahlaklı, merhametli ve başarılı ve sorumluluk sahibi gençlerin, yeni nesil projeler hazırlarken kendilerini geliştirdikleri bir vakıf kültürüne sahiptir. Adalet, ahlâk, birlik, iyilik ve özgürlük değerlerini benimsemiş gönüllü gençleri ile daha iyi bir dünya hayaliyle çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmektir.
  
Yeni Nesil Vakıf tanımımız yeni nesil gencin enerjisi, hızı ve dinamizmi ile iyilik odaklı işler yapan, deneyimini paylaşan ve yaşatan anlayışa sahip vakıf modelidir. Misyonumuz gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlamak.

Vizyonumuz Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesiller yetştiren bir vakıf olmak’ diyen  Dilek Güngörmez özellikle gençlerin hatta kadınların bir tarih şuuruna sahip olmasının önemini vurguladı. 

İlçe Başkanlarıyla yapılan toplantıda değişen dünya değerlerine karşın Hak ve adeletin savunmanın merhametin ne denli önemli olduğunu ve yapılan tüm projelerde halka hizmetin hakka hizmet esasına dayandırılması gerektiğini vurguladı. 

Tolantıya katılan  Kişisel Gelişim Uzmanı ve Eğitimci Fatma Ekinci ‘ Vakıf şuurunun sahabe dönemine kadar uzanan bir anlayış olduğunu Allah için infak etmenin önemini vurguladı.’ 
  
Yazarımız, Ravza Zeybek’te konuşmasında’ özellikle toplumu kadın ve aile üzerinden çökertmeye çalışanlara karşı var gücümüzle mücadele etmemiz gerekir’ diyerek Tügva’nın bu mücadeledesinde yanında olduklarını vurguladı.
  
Yeni dönemde bizlerde sitemizin tum yazarlari olarak Tügva Kadın ve Aile koordinatörlüğüne kolaylıklar diliyoruz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Dilek Güngörmez
  2 hafta önce
  Tügva İzmir Kadın ve Aile Koordinatörlüğü olarak teşekkürlerimi sunarım
 • Bülent ERTEKİN
  2 hafta önce
  Kardeşim Ravza, Başarılarınızın devamını dilerim. Selam ve dua ile