Otizmli çocuklar için yarışacaklar

Haftasonu Türkiye Rallisinin ilk ayağına ev sahipliği yapacak İzmir’de 5 araç oldukça farklı bir amaç için yarışacak. GT Garage Ekipleri, gaz pedalına Otizm ve Otizmli çocuklara dikkat çekebilmek için basacak.

Otizmli çocuklar için yarışacaklar
11 Nisan 2019 - 14:22

İzmir, hafta sonu Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağına ev sahipliği yapmaya hazırlanırken; İzmirli 5 ekip gaz pedalına önemli bir farkındalık yaratabilmek için de basacak. GT Garage bünyesindeki tüm yarışçılar elde ettikleri gelirin tamamını Tohum Otizm Vakfına bağışlayarak otizmli miniklere umut olmaya çalışacak.
 Türkiye Rallisi’nin ilk ayağı olan Obel Cıvata Ege Rallisi’nin oldukça çekişmeli geçeceğinin altını çizen GT GarageTakım Direktörü Göktuğ Tuncay “ Efe Kethüda-ElifsuAlaş’dan oluşan takımımız yarışta Otsimo ekibi ile birlikte Tohum Otizm Vakfı’na destek sağlamak istediklerini söylediklerinde çok sevindik. Hemen projeyi bünyemizde değerlendirdik ve diğer 4 takımımızı da bu önemli farkındalık projesine dahil ettik. 5 ekibimizle yarışlarda otizme ve otizmli çocuklara dikkat çekmeye ve onlara maddi destek yaratmaya çalışacağız” diye konuştu.
 Elde edilen gelirin tamamının Tohum Otizm Vakfına bırakılacağının altını çizen Tuncay “ Tohum OtizmVakfı, Otizmli çocukların erken tanısının konulması ve özel eğitimle topluma kazandırılmasına öncülük eden, kar amacı gütmeden kamu yararına çalışan bir kurum, tüm yarış severleri Vakfa ve ekiplerimize desteğe çağırıyorum” dedi.
 Efe Kethüda - Elifsu Alaş ve GT Garage ekibi Türkiye Rallisi’nin diğer ayaklarında The Bodrum Cup ekibi ile birlikte Türk Eğitim Vakfı ve Prof. Dr. Galip İsen Burs Fonu ve Sokak Hayvanları yararına yarışacak.
 
 
 
 
 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum