Reklam
Reklam

"Ortadoğu'nun Rotasını Türkiye'ye Çevirdik"

Türk Mobilyasını Ortadoğu ülkelerine sevdiren adam Mobilya Platformu Başkanı Seyfi Dağ önemli bir açıklama yaptı. Ömrünü Türk Mobilyacısının hak ettiği yere ulaşmasına adayan Başkan Dağ, Çin'de yaşanan olayların sektörü önemli ölçüde etkilediğini söyledi. MODEKO Fuar çalışmalarını da sürdüren Başkan Dağ, bu yıl Ortadoğu ülkelerinden mobilya alımı için büyük bir yönelim olduğunu ifade etti.

"Ortadoğu'nun Rotasını Türkiye'ye Çevirdik"
16 Şubat 2020 - 22:51
Reklam

Çin’de yapılması planlanan mobilya fuarı Çin'de oraya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya korku salan corona virüsü salgını nedeniyle iptal edildi.
ŞARTLARI DEĞERLENDİRİYORUZ
Mobilya Platformu Başkanı ve İzmir Mobilyacılar Odası Eski Başkan Vekili Seyfi Dağ“Çin dünyanın en büyük ihracatçısı. Biz de Türkiye olarak ihracat anlamında çıkışta olan ülkeyiz. İhracatımız artıyor. Özellikle ihracat ile büyüyen bir mobilya sektörümüz var. Mobilya sektörümüz bu yıl ihracatta büyük bir çıkış yapacak. Bakanlığımızın aldığı KDV indirimi kararı ile de yurt içinde de büyüyoruz. Mobilya sektörü hem ihracatta hem iç pazarda büyük bir başarı gösterecek. Gönül ister ki bu tür virüsler olmasın ama dünya ve ülkeler arasında ki ticari rekabette de her türlü şartları değerlendirmemiz gerekiyor.” dedi.
ROTASINI TÜRKİYE'YE ÇEVİRDİK
Türk Mobilyacısının hak ettiği yere ulaşması için adeta ömrünü vakfeden Mobilya Platformu Başkanı Seyfi Dağ, Ortadoğu ülkelerinde yaptığı önemli ihracat bağlantılarıyla biliniyor. MODEKO 2020 31. Uluslararası İzmir Mobilya Fuarı Ortadoğu alım heyetlerini de organize eden Başkan Dağ, ortadoğu ülkelerinden yurdumuza gelecek kişi ve kurum temsilcilerinin arttığını söyledi. 
KAZANAN TÜRKİYEMİZ OLACAK
Başkan Dağ, "Yıllar önce dil ve kültür avantajlarımı Türk mobilyacısının ortadoğuya mal ihraç etmesi yönende kullanmaya başladım. Ortadoğu'ya Türk mobilyasını sevdirem adam diyorlarsa bugün bana bunun bir sebebi var. Büyük zorluklar çektik. İmkansızlıklar arasında o ülkelerin girişimcilerine ulaştık. Kendimizi ve ülkemizin üreticisini sevdirdik. Mobilya ihracat grafiğimizde en büyük yükselme Ortadoğu ülkelerine yapılan bölümde gerçekleşti. Şimdi bunu katlamak istiyoruz. Çin'den ucuz mobilya alan ve almak isteyen ortadoğulu girişimciler ne yapacaklarını düşünüyorlar. Alternatifin Türkiye olduğunu anlatıyoruz. Bize hak veriyorlar. Rotalarını Türkiye'ye çevirtiyoruz. Ama İzmir olarak bu yönelişi arttırmamız gerekiyor. Bu çalışmalarımıza kamu ve özel kurumlarımızın da destek vermesini istiyoruz. Bu çalışmalarımızın kazananı mobilya sektörümüz olacaktır. İzmir ilimiz ve ülkemiz olacaktır"şeklinde konuştu.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum