Reklam
Reklam

Öküz gözü çiçeği hakkında

Öküz Gözü Çiçeği, Dağ Tütünü, Kas Otu, Kurt Kanadı, Kurt Çiçeği, Altın Çiçek, Leopar Kanadı, Türkistan Çiçeği, Çürük Otu, Arnika, Sığır Gözü gibi pek çok değişik isimle de bilinebilmektedir.

Öküz gözü çiçeği hakkında
03 Ocak 2020 - 18:20
Reklam

Öküz Gözü Çiçeği, Dağ Tütünü, Kas Otu, Kurt Kanadı, Kurt Çiçeği, Altın Çiçek, Leopar Kanadı, Türkistan Çiçeği, Çürük Otu, Arnika, Sığır Gözü gibi pek çok değişik isimle de bilinebilmektedir.

Bileşikgiller ailesine ait bir tür olan Öküz Gözü Çiçeği papatyaya oldukça benzeyen bir türdür. Çok yıllık otsu bir tür olan bu çiçek tıp literatürüne “Arnice Montana”olarak geçmiştir. Ana vatanı tam olarak bilinmemekle beraber Kuzey Amerika ve Sibirya olarak tahmin edilmektedir. Öküz Gözü Çiçeği bu bölgelerin dışında Avrupa Kıtası’nın orta kısımlarında da yetişme alanı bulabilmektedir. Öküz Gözü Çiçeği, Dağ Tütünü, Kas Otu, Kurt Kanadı, Kurt Çiçeği, Altın Çiçek, Leopar Kanadı, Türkistan Çiçeği, Çürük Otu, Arnika, Sığır Gözü gibi pek çok değişik isimle de bilinebilmektedir.

Öküz Gözü Çiçeği tıbbi olarak çok önemli bir çiçektir. Özellikle Sinir sistemini uyarıcı etkisi ile bilinen bu çiçeğin çok eski çağlardan beri bu tıbbi olarak kullanıldığı bilinmektedir. Dönemin en ünlü tabiplerinden olan ve aynı zamanda iyi bir botanik bilimci olarak da kabul edilen İtalya Siena’lı Pietro Andrea Gregorio Mattioli 1544 yılında kaleme aldığı kitabında Öküz Gözü Çiçeği’nden ve tıbbi faydalarından ayrıntılı bir şekilde bahsettiği bilinmektedir.

Öküz Gözü Çiçeği ilk başta söylediğimiz gibi özellikle Sinir sistemini uyarıcı etkileri ile bilinen bir bitkidir. Ama bu çiçek tıbbı olarak sadece bu amaç için kullanılmaz. Yani Öküz Gözü Çiçeği içeriğinde daha pek çok fayda barındıran bir bitkidir. Bu çiçek özellikle ağrı kesici, yaraları geçirici, sakinleştirici, ter ve idrar söktürücü, kanama durdurucu, bağırsakta meydana gelen parazitleri yok edici, kötü kolesterolü etkisiz kılıcı ve cilt problemlerini yok edici etkileri ile bilinmektedir.

Öküz Gözü Çiçeği her ne kadar içeriğinde büyük faydaları barındıran bir bitki olsa da aslında oldukça etkili bir zehre sahiptir. Bu kadar faydalı olan bir bitkiyi, üstelik sağlığınızı yeniden kazanmak isterken, kendi başınıza kullanmak çok büyük bir risktir. Öküz Gözü Çiçeği’ni tıbbi amaçlı olarak kullanacaksanız mutlaka bir hekime başvurmanız ve onun gözetiminde kullanmanız çok önemlidir. Hastalığınız ne olursa olsun, eğer şifası Öküz Gözü Çiçeği’nde ise ve bu değerli çiçeğin faydalarından istifade etmek istiyorsanız bunu kesinlikle bir doktor önerisi ile gerçekleştirmeniz sağlığınızı geri kazanabilmek için yerine getirmeniz gereken ilk koşuldur.

Siz de çiçeklerden hoşlanıyorsanız, eviniz ve sevdikleriniz için harika çiçekler sipariş verebileceğiniz bir adres biliyoruz. 30 senelik tecrübesi ile İstanbul'lu çiçek severlere harika çiçekler gönderen Parlak Çiçekçilik, en kaliteli çiçekleri, en uygun fiyatlarla çiçekseverlerle buluşturuyor. Üstelik, İstanbul'un pek çok noktasına servisleri var. İsterseniz parlak çiçekçilik internet sitesi, isterseniz de 0212 640 13 14 numaralı çiçek sipariş hattı üzerinden parlak çiçekçiliğe ulaşıp, çiçek siparişi verebilirsiniz.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum