OKUL SÜTÜ ZEHİRLEDİ

Okul Sütü Programı Ortak Bilim Kurulu tarafından aklanan sütlerden Buca’daki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu ve Ege İhracatçıları...

09 Mayıs 2012 - 10:07
Reklam

Okul Sütü Programı Ortak Bilim Kurulu tarafından aklanan sütlerden Buca’daki Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu ve Ege İhracatçıları Birliği İlköğretim Okulu’ndan 20’ye yakın çocuk hastanelik oldu. Tınaztepe Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne kaldırılan öğrencilerin serum tedavisine alındı. Hastane Başhekimi Zeki Yaşar acil serviste çocuklarla bizzat ilgilendi.

Konuyla ilgili açıklama yapan İl Sağlık Müdürü Mehmet Özkan paniğe yol açacak bir durum olmadığını ve çocukların sağlık durumlarının iyi olduğunu söyledi. Op. Dr. Özkan: “Karın ağrısı şikâyeti ile başvuran 20 kadar çocuk hastanede tedavi altına alındıktan sonra evlerine gönderildi. Hastanede 2- 3 çocuk kaldı.  Gıda alerjisi midir, nedir bilinmiyor. Bir takım testler yapmak lazım” dedi.   Zehirlenme olayını valilikte katıldığı bir toplantı sırasında öğrenen İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakçı konuyla ilgili açıklamada bulundu. Müdür Bardakçı; “ 18 civarında çocuğumuz sütten etkilenmiş. Hastanede tedavi altına alınan çocuklarımızın sağlık durumları gayet iyi. Hepsi taburcu edilerek evlerine gönderildi” şeklinde konuştu. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum