Likit Mat Ruj Sürmenin Püf Noktaları

Makyajı tamamlayan en önemli adım rujdur. Dudakları renklendirmek için kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer alır.

Likit Mat Ruj Sürmenin Püf Noktaları
08 Kasım 2019 - 19:16

Makyajı tamamlayan en önemli adım rujdur. Dudakları renklendirmek için kullanılan makyaj malzemeleri arasında yer alır. Son yılların trendi olan likit mat rujlar gün boyu kalıcılığı ile sıklıkla tercih edilen makyaj ürünlerindendir. Özellikle Pastel likit mat ruj alanında geliştirdiği özel formül ile deneyenlerin beğenisini kazanmıştır. Pastel daylong ruj serisinde yer alan farklı renk skalası kullanıcıların tercihine sunulmaktadır.

Ruj sürmek ne kadar kolay olsa da bu durum likit rujlar için geçerli değildir. Çünkü bu rujları sürmek diğer rujlara oranla daha zordur. Sürüldüğü andan itibaren dudağınızla bütünleşir ve kalıcı bir hale gelir. Bu sebeple mat ruj sürmeden önce dudaklarınızı hazırlamanız gerekir. Eğer sizde dudak makyajınızda mat görünüm seviyorsanız işte size birkaç püf nokta…

Dudaklara Peeling ve Nemlendirici Uygulayın

Likit mat rujları sürdüğünüz andan itibaren dudaklarınızda kuruyarak sabitlenir. Pürüzsüz bir dudak görünümü için rujunuzu sürmeden önce dudaklarınıza peeling uygulaması yapabilirsiniz. Peeling ile dudaklarınızı ölü hücrelerden arındırarak, canlılık kazandırırsınız. Etkili sonuç için dudak peelinglerini haftada 1 veya 2 kere uygulamak doğru olacaktır. Dudaklarınıza rujunuzu uygulamadan önce dudak nemlendiricisi ile dudaklarınızı yumuşatmayı da unutmamak gerekir. Nemlendiriciyi dudaklarınızda 1 kaç dakika beklettikten sonra rujunuzu uygulayabilirsiniz. Dudak nemlendiricileri, dudaklarınızı nemlendirir ve besler. Böylelikle dudaklarınızda gün boyu kuruluk hissi yaşamadan mat rujun keyfini çıkarabilirsiniz.

Mat Ruj Sürmeden Önce Dudaklarınızı Çerçeveleyin

Dudakların daha dolgun görünmesi için dudak çizginizin dışarısından başlayarak hafif bir şekilde dudak kalemini uygulayabilirsiniz. Böylece hem dudaklarınızı belirginleştirebilir hem de likit mat rujunuzu daha kolay bir şekilde sürebilirsiniz.

Doğru Renkte Mat Ruj Nasıl Seçilir?

Kusursuz bir dudak makyajı için en önemli adım ruj renginin doğru seçilmesidir. Makyajınızla, teninizle veya kıyafetinizle uyumlu olan rengi tercih ederek bir bütünlük yaratabilirsiniz. Dudaklarda daha iddialı tonlar seviyorsanız, Pastel Daylong ruj serisinden kırmızı, vişne çürüğü renk tonlarını, daha doğal bir görünüm için ise yine aynı serinin kahverengi veya nude renklerini tercih edebilirsiniz.

Pastel markasının tüm makyaj ürünlerini www.dermokozmetika.com.tr/pastel link üzerinden inceleyebilir, Dermokozmetika’dan uygun fiyat, kapıda ödeme imkanı ve hediyeni sen seç özellikleriyle hemen sahip olabilirsiniz.

 


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum