Reklam
Reklam

Köprübaşı'nda Kış Çileği Yüz Güldürüyor

Manisa'nın Köprübaşı ilçesinde kış çileğinde hasat tam gaz devam ediyor.Çilek hasatı yüzleri güldürüyor. Üretici çileğin kilosunu 10 liradan tarlada toptan satıyor.

Köprübaşı'nda Kış Çileği Yüz Güldürüyor
01 Aralık 2018 - 21:26

Manisa'nın Köprübaşı ilçesinde kış çileğinde hasat tam gaz devam ediyor.Çilek hasatı yüzleri güldürüyor. Üretici çileğin kilosunu 10 liradan tarlada toptan satıyor.
Manisa'da en fazla çilek üretimi yapılan Köprübaşı ilçesinde, Üretici Rahim Özcan (44), kışlık çileğin ilk hasadında 3000 kilogram ürün aldıklarını belirterek, çileğin kilosunun 10 liraya İzmir Hali'nde satıldığını söyledi. Çileğin geçen yıl kilosu 8 lira, önceki yıl ise 10 liradan satıldığını hatırlatan Rahim Özcan, fiyatların üreticiye bayram ettirdiğin söyledi. Özcan, havaların iyi gitmesi de üretici için sevindirici olduğunu ifade etti.
Köprübaşı İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Alptekin Sağıroğlu ise ilçe ekonomisine çilek üretiminin büyük katkı sağladığını belirterek, "Toplam 3 bin 500 dekarda 150 üreticimiz çilek yetiştiriyor. Yıllık 10 bin 500 ton çilek hasadı yapılıyor. İlçe ekonomisine büyük girdiler sağlanıyor. Çileğin tadı, aroması çok güzel. İlaç ve gübre kullanılmıyor, çileklerimiz organik. Allah kazancımızı arttırsın ve bereketlendirsin.." dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum