Kıl Dönmesi Ağrı Yapar Mı?

İnsanlara yaşamı oldukça zorlaştıran kıl dönmesi genelde erkeklerde görülen bir problemdir. Bu problemin ortaya çıkmasında birden fazla neden vardır. Bitkisel tedavi ile ya da herhangi bir kremle iyileştirilmesi mümkün olmayan kıl dönmesi sorunu ilerleyen zamanlarda kişilerin başına daha büyük sorunlar çıkarıyor. Ameliyatın mecburi olduğu ve bir Proktoloji uzmanı desteğinin gerekli olduğu kıl dönmesi sorunu birçok farklı nedenden dolayı meydana geliyor. Çok fazla oturmak, vücutta fazla kıl bulun

Kıl Dönmesi Ağrı Yapar Mı?
08 Ekim 2019 - 13:13

İnsanlara yaşamı oldukça zorlaştıran kıl dönmesi genelde erkeklerde görülen bir problemdir. Bu problemin ortaya çıkmasında birden fazla neden vardır. Bitkisel tedavi ile ya da herhangi bir kremle iyileştirilmesi mümkün olmayan kıl dönmesi sorunu ilerleyen zamanlarda kişilerin başına daha büyük sorunlar çıkarıyor. Ameliyatın mecburi olduğu ve bir Proktoloji uzmanı desteğinin gerekli olduğu kıl dönmesi sorunu birçok farklı nedenden dolayı meydana geliyor. Çok fazla oturmak, vücutta fazla kıl bulunması, sürekli araç kullanmak zorunda olunan mesleğin olması, aşırı kilo almak kıl dönmesine neden olan durumlardır. Kıl dönmesi belirtilerinin görülmesi durumunda mutlaka genel cerrahi uzmanı kontrolünden geçmek gerekiyor.


 

Kıl Dönmesiyle Ortaya Çıkan Belirtiler Nelerdir?

Kıl dönmesinin belirtileri oldukça fazladır. Bu belirtilerden bir ya da birkaçının görülmesi durumunda mutlaka doktora görünmek gerekiyor. En çok rastlanılan belirtiler şunlardır:

  • Hareket sırasında ya da sabit otururken ağrı oluşması

  • Kistten kokulu kan akması

  • Yaradan çıkan kıl

  • Kıl dönmesi oluşan bölgede şişlik oluşması

Bunların yanında kişilerde enfeksiyon belirtileri de görülmektedir. Kıl dönmesinin belirtileri karşısında ihmal edilmemelidir. Çünkü bu hastalık sürekli olarak ilerleyen ve hayatı daha da zorlaştırmaktadır.


 

Kıl Dönmesi Ağrıya Neden Olur Mu?

Birçok insanın en çok cevap aradığı konulardan biri de hiç kuşkusuz kıl dönmesi ağrır mı sorusudur. Kıl dönmesi kişilerde şiddetli ağrılara neden olabilen bir sorundur. Hastalığın ilk safhalarında bekli ağrılar kendini çok hissettirmeyebilir. Fakat hastalık şiddeti arttıkça kişilerin yaşam kalitesi düşer ve bu durum günlük rutinlerini de olumsuz etkilemeye başlar. Yalnızca sabit otururken değil aynı zamanda hareket ederken de kuyruk sokumunda çok büyük ağrılar meydana gelir.


 

Kıl Dönmesi Tedavisinde Kullanılan yöntemler

Kıl dönmesinde tedavi şekli çok önemlidir. Çünkü özensiz yapılan tedaviler bu hastalığın tekrar etmesine olacaktır. En etkili yöntem ameliyattır. Ameliyat olan kişilerde tekrarlama riski çok düşüktür. Mikrosinüsektomi ile kıl dönmesi tedavisi yapılabilmektedir. Bu yeni bir yöntemdir ve oldukça başarılı sonuçları bulunuyor.


 

Mikrosinüsektomi İle Kıl Dönmesi Tedavisi Avantajları

 Kıl dönmesi rahatsızlığında yeni bir tedavi yöntemi olan mikronsinüsektomi oldukça avantajlı yöntemlerden biridir. Bu yöntem sayesinde hem seri hem de pratik şekilde problemi ortadan kaldırmak mümkün hale gelebiliyor. Lokal anestezi uygulanarak yapılan bu uygulamada hastane yatışı gerekmiyor. 10 dakika içerisinde uygulanır ve hasta aynı gün ayağa kalkarak günlük rutinine devam edebilir. En büyük avantajı ise maliyetinin diğer yöntemlere göre daha uygun olmasıdır. Ancak hasta banyosunu üç gün sonra yapabiliyor. Pansuman tedavisi gerektirmeyen yöntem ile kıl dönmesi insanların kabusu olmaktan çıkıyor. İzmir kliniği koşulları altında Op. Dr. Altan Karan insanların kıl dönmesi sorunlarında detaylı tedavi uygulamaktadır. Hastalığın tekrar etmemesi için de çeşitli korunma yollarına başvurabilirsiniz.

Randevu ve İletişim Numaraları

Tel: 0 (232) 504 00 00

Cep ve Whatsapp: 0 (533) 963 54 45

Editorial


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum