Kapalı yöntem ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Ağrılarından dolayı uyuyamayan hasta, kapalı yöntem ameliyat ile sağlığına kavuştu.

Kapalı yöntem ameliyat ile sağlığına kavuştu.
08 Kasım 2019 - 19:01

İzmir'de yaşayan 42 yaşındaki Salih Durak'ın hayatı iki taraflı kasık fıtığı nedeniyle kâbusa dönmüştü. S.B.Ü. Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Poliklinigi’ne başvuran Durak, Uzm. Dr. Enver Tekin ve ekibi tarafından gerçekleştirilen başarılı kapalı yöntem (Laparoskopik) ameliyatı ile sağlığına kavuştu .
Ameliyattan iki gün sonra taburcu edilen Salih Durak: "Fıtıklarımdan dolayı 6 kez ameliyat geçirdim her seferinde tekrar etti . Gündelik yaşantımda birçok şeyi yapamaz hale gelmiştim ağrılarından dolayı da geceleri uyuyamıyorum. Şu an kendimi çok daha iyi hissediyorum her şeye rağmen risk alıp, beni ameliyat eden doktoruma ve ekibine çok teşekkür ediyorum "dedi. 
Ameliyatı gerçekleştiren Uzm. Dr. Enver Tekin , " Hasta bize geldiğinde her iki kasık fıtığında yumruk büyüklüğünde şişlik mevcut olup, her iki kasıktan da  üçer kez açık ameliyat geçirmişti. Hastanın daha önce geçirmiş olduğunu farklı ameliyatlar da olduğu için dokular zayıflamış ve  açık ameliyat yapmanın mümkün olmayacağı görülmüştür. Ardından kapalı yöntem ameliyat ile önce  batın (karın) içindeki doku yapışmaları giderdik ve her iki kasığa da yama koyarak, hastalığın nüksetme durumunu engellemiş olduk. Şuan hastanın genel sağlığı iyi durumda. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum