KalDer İzmir Şubesi Vestel'de Profesyonellerle Bir Araya Geld

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin gerçekleştirdiği “CEO'larla Kahvaltı” etkinliğinde Vestel'in Manisa OSB'deki Beyaz Eşya Üretim ve Teknoloji Merkezi'nde profesyoneller bir araya geldi.

 KalDer İzmir Şubesi Vestel'de Profesyonellerle Bir Araya Geld
04 Kasım 2019 - 21:33

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi'nin gerçekleştirdiği “CEO'larla Kahvaltı” etkinliğinde Vestel'in Manisa OSB'deki Beyaz Eşya Üretim ve Teknoloji Merkezi'nde profesyoneller bir araya geldi.
Vestel Müşteri Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. A. Tarkan Tekcan’ın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya, KalDer Üyeleri ve Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç'ın yanı sıra Vestel Elektronik Genel Müdürü Murat Sarpel, Vestel Ticaret AŞ Beyaz Eşya Genel Müdür Yardımcısı Serhat Tolga Sönmez de katıldı.
Senem Kılıç, konuşmasında gerek kurumsallık, gerekse de teknoloji kullanımı açısından Türkiye'nin en önemli şirketleri arasında yer alan Vestel’e ev sahipliği için teşekkür etti. 
CEO'larla kahvaltı etkinliği kapsamında alanında öncü firmaların yöneticilerinin önemli bilgi paylaşımları gerçekleştirdiğini dile getiren Kılıç, şirket içerisindeki iyi uygulama örneklerinin yayılımı ve bu uygulamaların sektörün diğer firmalarıyla da paylaşılması noktasında KalDer'in önemli bir görev üstlendiğinin altını çizdi.
Toplumsal kalitenin vazgeçilmez yapı taşı olan eğitim konusunda da önemli adımlar attıklarını kaydeden Kılıç, “Özellikle üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz GençKal projemizle birlikte 8 yıldır gençlerin önünü açmak ve başarılı bir kariyere sahip olmaları için onları yönlendirme gayretindeyiz. Kalite bilincinin küçük yaştan itibaren elde edilmesini gerektiğini savunan bir dernek olarak MiniKal projemizle de ilkokul çağındaki öğrencilerle buluşarak onlara toplam kalite anlayışının önemini anlatıyoruz. Çocuklar ve gençlerde kalite algısını yaratmak, kaliteyi bir yaşam tarzına dönüştürmek için gönüllülük esasıyla çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.
KALİTE VE TEKNOLOJİ ODAKLI ÜRETİM
Vestel'in üretiminin % 80’inden fazlasını 155 ülkeye ulaşan bir pazar ağı ile ihraç edildiğini ifade eden Vestel Ticaret AŞ Beyaz Eşya Genel Müdür Yardımcısı Serhat Tolga Sönmez, teknoloji ve kalite odaklı yenilikçi çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.
Toplantıda konuşan Vestel Ticaret AŞ Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A.Tarkan Tekcan ve Vestel Elektronik Genel Müdürü Murat Sarpel, ekip olarak üretim serüvenindeki en üst basamağa   1 yıl uzaklıkta olduklarını belirterek önümüzdeki yılın sonunda uzun süredir sürdürdükleri TPM çalışmaları sonucunda bir çok seviyeyi başarı ile aşarak “world class manufacturer” seviyesine ulaşacaklarını dile getirdiler.
Üretimdeki herkesin kendini bir nevi işin sahibi olarak gördüğünü belirten Dr. A.Tarkan Tekcan da: “Yaşanan her sorun paylaşılarak hemen kurulan bir ekip ile birlikte çözüm üretiyoruz. Vestel Elektronik’te tüketici elektroniği tarafında iş yapıyoruz. Son dönemde özellikle otomotiv sektörüne girdikten sonra kalite standartlarımızın güncellenmesi gerektiğini gördük. Kalite standartlarımızı ve üretimdeki takip sistemlerimizi buna uygun bir şekilde değiştirdik. Vestel olarak değişikliklere ve gelişime hızlı bir şekilde adapte olabildiğimizi de kendimize ispat etmiş olduk” diye konuştu.
Toplantı kapsamında Vestel yetkililerince, Zorlu Holding’in sürdürülebilirlik programı olan Akıllı Hayat 2030 ve müşteriye verilen önemi gösteren süreçlere ilişkin ayrıntılı sunumlar da gerçekleştirildi.
Toplantının sonunda KalDer İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Senem Kılıç, ev sahipliği ve verdikleri değerli bilgilerden ötürü Vestel Ticaret AŞ Müşteri Hizmetleri Genel Müdürü Dr. A. Tarkan Tekcan'a bir teşekkür plaketi verdi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum