İZMİRDE KORKUTAN DEPREM

20 ye yakın bina yıkıldı! Son dakika haberine göre İzmir'in Seferi hisar ilçesinde 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Depremin İstanbul'da da hissedildi. Depremle birlikte yıkılan binalardan üç kişi canlı olarak çıkarıldı

30 Ekim 2020 - 16:31
İzmir’de korkutan deprem 

20 ye yakın bina yıkıldı!
Son dakika haberine göre İzmir'in Seferi hisar ilçesinde 6.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem sonrası vatandaşlar korku dolu anlar yaşadı. Depremin İstanbul'da da hissedildi. Depremle birlikte yıkılan binalardan üç kişi canlı olarak çıkarıldı

Son dakika haberine göre İzmir’de deprem oldu. İzmir Seferihisar’da olan deprem İstanbul’un birçok noktasında da hissedildi.

İzmir depreminin ardından AFAD’tan depremin şiddetine dair açıklama geldi.

AFAD’ın açıklamasına göre İzmir depremi 6.6 büyüklüğünde Seferihisar ilçesinde meydana geldi.

30 saniyenin sürdüğü İzmir depremi hakkında İzmir Valiliği bazı binalarda yıkımların oluştuğunu açıkladı.

Valilik depreme dair araştırmanın sürdüğünü ve kriz masasının oluşturulduğunu söyledi.

CAN KAYBI YOK

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger “Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız.” açıklamasında bulundu.

HAVADA TOZ BULUTU OLUŞTU

Yaşanan İzmir depreminin ardından kent merkezinde ilginç bir görüntü oluştu. Bölge sakinlerinin kameralarına yansıyan görüntülerde havada toz bulutu oluştu.

Ayrıca toz bulutunun yanı sıra deniz suyu çekildi. Suların çekilmesinin ardından bazı bölgeleri su bastı.

İzmir’de suların çekilmesinin ardından bazı bölgelerde su baskını meydana geldi.

ARAMA-KURTARMA ÇALIŞMALARI BAŞLADI

İzmir depreminin ardından bölgeden görüntüler gelmeye başladı. Özellikle Bayraklı ve Bornova’da bazı binalar yıkıldı. Yaşanan yıkımla alakalı AFAD’ın çalışmalara başladığı bildirildi.

6'YA YAKIN BİNA YIKILDI”

Depreme dair Twitter hesabından açıklamada bulunan içişleri Bakanı Süleyman Soylu “Şu ana kadar İzmir Bornova ve Bayraklı’da 6 bina yıkılma ihbarı geldi Uşak, Denizli, Manisa, Balikesir, Aydın ve Muğla’da ufak çatlaklar dışında ve can kaybı ile ilgili herhangi bir ihbar gelmemiştir Ekiplerimiz sahada tarama ve müdahalelerine devam etmektedir. Geçmiş olsun.” dedi.

ERDOĞAN’DAN İLK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da İzmir depremine dair açıklama yaptı. Erdoğan geçmiş olsun dileklerinde bulunarak “İzmir’de meydana gelen depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Devletimizin tüm imkanlarıyla depremden etkilenen vatandaşlarımızın yanındayız. İlgili tüm kurumlarımızla, bakanlarımızla bölgede gerekli çalışmalara başlamak için harekete geçtik.” açıklaması yaptı.

BAKAN KURUM İZMİR’E GİDİYOR

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum İzmir’deki depreme dair yaptığı basın açıklamasında Bornova ve Bayraklı’da 5 binanın yıkıldığı bilgisi aldıklarını ve enkaz altında da vatandaşların olduğunu söyledi. Kurum açıklamasını “Afet Koordinasyon Merkezi valilik bünyesinde oluşturuldu. Tüm bakanlıklarımız, AFAD’ımız İzmir ve ilçelerine yönlendirilmiş durumda. Tüm ekiplerimizi seferber etme suretiyle vatandaşlarımızın yaralarını hızlı şekilde saracağız.” ifadeleriyle sürdürdü. Murat Kurum ayrıca İzmir’e gideceğini de açıkladı.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 3 Yorum