İzmir Mazhar Zorlu'yu Unutmadı

Altay’ın unutulmaz başkanlarından, duayen iş adamı Merhum Mazhar Zorlu, ölümünün 15.yılında özlemle anıldı.

İzmir Mazhar Zorlu'yu Unutmadı
14 Mayıs 2019 - 16:44

Altay’ın unutulmaz başkanlarından, duayen iş adamı Merhum Mazhar Zorlu, ölümünün 15.yılında özlemle anıldı. 
Hacılarkırı Mezarlığı’nda yer alan aile kabristanında gerçekleşen anma törenine, Zorlu ailesi, Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar, camianın önde gelen isimleri, Mazhar Zorlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Ege Plast çalışanları, İzmir sporuna yıllarca emek vermiş birçok spor adamı ve Mazhar Zorlu’nun sevenleri katıldı.
Sancar Maruflu’nunyönetiminde devam eden törende duygulu anlar yaşandı. Altay’ın eski futbolcularından Ayfer Elmastaşoğlu ve Mahmut Evren’in konuşmalarında; Mazhar Zorlu’nun, sanayiciliği, işadamlığı, Spor yöneticiliği ve hayırseverliği dile getirildi. Sivil toplum kuruluşlarında görev aldığı dönemlerdeki öncü kimliği, spor ve eğitimine verdiği önem, çalışkanlığı, liderliği ve vefa duygusu vurgulandı.
Kemal Zorlu ise Mazhar Zorlu’nun hayatı boyunca İzmir’in sosyal yaşamında,siyasetinde vefa duygusu yüksek bir insan olduğunu belirterek Mazhar Zorlu’nun adını taşıyan Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nin kendileri için en önemli servet olduğunu ifade etti.
Kulüp Başkanlığı döneminde vefat eden Mazhar Zorlu’nun Altay kadar tüm İzmir için de yeri doldurulamayacak bir değer olduğunu söyleyen Altay Yüksek Divan Kurulu Başkanı Ahmet Taşpınar ise camianın en kısa sürede hak ettiği Süper Lig’e çıkarak, Kemal Zorlu, Esin Özgener, Rıdvan Burteçin ve Erdoğan Tözge’nin bıraktığı manevi mirasa layık konuma geleceğine inandığını ifade etti.

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum