İzmir Bosna Sancak Derneğinden, Karadağ Türk Büyükelçisine Ziyaret

İzmir Bosna Sancak Dernek Başkanı Abdullah Gül ve geçmiş dönem Başkan Yardımcısı Mustafa Egi ve geçmiş dönem Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Sadakatlı ile Karadağ Büyükelçilisi olarak atanan Songül Ozan’ı makamında ziyaret etti.

İzmir Bosna Sancak Derneğinden, Karadağ Türk Büyükelçisine Ziyaret
28 Kasım 2019 - 20:47

Dernek Başkanı Abdullah Gül ziyaretle ilgili şöyle konuştu; 'Karadağ’da yatırımlar ve Boşnak Kültürü ile yapılacak çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulunulan ziyarette, İzmir Bosna Sancak Derneği olarak İzmir ile Karadağ arasında köprü olma konusunda da gerekli çalışmaları gerçekleştirmek için hazır olduklarını Büyükelçiye aktardıklarını söyleyen Başkan Gül sözlerine şöyle devam etti.
Büyükelçiliğimizle beraber güzel projeler üreteceğimizi bu ziyaretimizde anladık. Sıcak yaklaşımlarından dolayı Büyükelçimiz Songül hanıma çok teşekkür ederiz. Bizler dernek olarak Bosna da, Sırbistan, Karadağ da, Sancak ta ve Makedonya da yaşayan yani bu coğrafyada yaşayan bütün Boşnak hemşerilerimize ve akrabalarımıza nasıl faydalı olabiliriz diye çalışıyoruz. Hiç birini bir diğerinden ayırmıyoruz.' dedi 
Dernek Başkanı Abdullah Gül, ziyaretini anısına Büyükelçi Songül Ozan’a İzmir Bosna Sancak Derneğinin plaketini verdi. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum