Hatay’da Savaş Yok Spor Var

Hatay’da Savaş Yok Spor Var

Hatay’da Savaş Yok Spor Var
10 Eylül 2018 - 20:58

Türkiye Masterler Futbol Şampiyonası 6-9 Eylül 2018 tarihlerinde 5 bölgenin ligde dereceye giren 8 takımıyla Hatay’da gerçekleştirildi. Türkiye Şampiyonluğu’nu Hatay Zülüflühan, Federasyon Kupası nı İskenderun Masterler takımları kazandı. İki takım arasında yapılan maçı kazanan Hatay Zülüflühan Süper Kupa’yı da kazanırken, yerel yöneticiler Hatay’da savaş yok spor var vurgusu yaparak Türkiye’ye ve dünyaya mesaj verdiler.
Ege, Trakya, Marmara, Orta Anadolu ve Akdeniz Masterler Liglerinde 2017 -2018 sezonunu ilk iki sırada tamamlayan takımların katıldığı şampiyonada Ege Bölgesinden Ege Üniversitesi Sağlıkgücü ve Soma Masterler, Trakya Liginden Tekirdağ, Marmara’dan  Gebze, Orta Anadolu’dan Mersin Karacailyas ve Osmaniye, Akdeniz’den Hatay Masterler ve İskenderun takımları yer aldı. Üç gün süren grup maçları sonunda Akdeniz Masterler Liginin iki takımı şampiyonluklara ulaştı. 9 Eylül 2018 Pazar Günü Hatay  Nazım Koka Stadı’nda yapılan Süper Kupa finalinde Hatay Zülüflühan, İskenderun Masterleri 2 -1 ‘le geçerek şampiyonda ikinci kupaya uzanan takım oldu.    
HATAY KÜLTÜRÜ YAŞATILDI
Turnuva da yer alan takımların futbolcuları arasında Ali Eren, Mehmet Zengin, İnanç Gültekin gibi daha önce profesyonel liglerde mücadele etmiş çok sayıda sporcu da yer aldı. Akdeniz Masterler Ligi ve Hatay Zülüflühan Masterler Başkanı Memet Kaplan’ın  organize ettiği şampiyonanın gala ve ödül gecelerinde yüzlerce kilometre uzaklardan gelen konuklar yöresel ve kültürel değerlerle tanıştırıldı. Yerel lezzetler servis edildi. Antakya’nın eğlence geceleri yaşatıldı. Dostluk ve kardeşlik duyguları pekiştirilerek önümüzdeki yıl bir başka ilde buluşmak üzere sözleşildi.
Kazananlara kupa ve ödüllerinin takdim edildiği törene Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş adına genel sekreter Mehmet Maden, Hatay Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mehmet Öztürk, Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkan yardımcısı Sabit Ak, Antakya Ticaret Odası Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak, Serinyol Esnaf Kredi Kooperatifi Başkanı Nurettin Koyun, Ege Masterler Federasyonu(EMF) Başkanı Haldun Dokel, Orta Anadolu Masterler Federasyonu (OAMF) Başkanı Rıdvan Şirvani, Trakya Masterler Ligi sorumlusu Muzaffer Yıldırım, Marmara Masterler Ligi Temsilcisi Murat Erensoy’da katıldı.
Akdeniz Masterler ligi ve Organizasyon Komitesi Başkanı Memet Kaplan Türkiye’nin dört bir yanından medeniyetler kenti Hataya’a gelerek 40 yaş üzeri futbolun en güzel örneklerini sergileyen takımların oyuncu, teknik adam ve yöneticileri ile şampiyonanın düzenlenmesinde destek veren, emeği geçen herkese teşekkür etti. Kaplan; “ Bize en büyük destek hanımefendilerden. Teşekkürümüzün en büyüğü kahrımızı çeken eşlerimize.  Hatay insanı olarak, Türk insanı olarak el ele verince başaramayacağımız bir şey yoktur.”dedi.
HATAY’DA SAVAŞ YOK
Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mehmet Maden ise konuşmasında Suriye’ye sınır olmalarından kaynaklandığını ifade ettiği bir yanlış algıya dikkat çekti. Hatay’da savaş olmadığını hayatın normal olarak devam ettiğini belirten Maden; “Hatay’da barış’ın, hoşgörünün yanısıra normal bir yaşamın olduğunu herkese göstermek istiyoruz. İl dışına gittiğimizde hep merak ediyorlar. Nasıl yaşıyorsunuz diye soruyorlar. Maalesef Hatay ismi son zamanlarda bu şekilde anılıyor. İşte bu tür etkinlikler Hatay’ımızın durumunu ortaya koyma açısından çok güzel şeylerdir. Sizler Hatay’ı arkadaşlarınıza dostlarınıza lütfen gördüğünüz gibi anlatırsanız, hatta tavsiye ederseniz çok memnun oluruz.” Dedi.  
Süper Kupa ve Türkiye Şampiyonluğunu kazanan Hatay, Federasyon Kupası’nı kazanan İskenderun Masterler ile turnuvanın gol kralı ve en centilmen oyuncularına kupa ve ödülleri, şampiyonaya destek veren kişi ve kurumlara plaketlerinin verilmesinin ardından konuk takımlar Hatay’dan karşılandıkları gibi dostluk gösterileriyle uğurlandılar.      


YORUMLAR

  • 0 Yorum