Film değil gerçek

Uluslararası Hemşireler Günü kutlaması sırasında yapılan sürpriz, televizyon programlarını aratmadı. Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr.Muzaffer Keskiner, yıllar önce Salihli’de doğumunu yaptırdığı bebeği karşısında hemşiresi olarak buldu.

Film değil gerçek
15 Mayıs 2019 - 23:18

Uluslararası Hemşireler Günü kutlaması kapsamında hastanede yapılan kutlama sırasında, yapılan bir süpriz herkesi şaşırttı. Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı, Kadın Doğum Uzmanı Op.Dr.Muzaffer Keskiner’in 1994 yılında Salihli Devlet Hastanesi’nde hekim iken, doğumunu yaptırdığı bir bebeğin, bugün İzmir Özel Can Hastanesi’nde çalışan bir hemşire olduğu açıklandı. Üniversite mezuniyetinden sonra ilk iş olarak İzmir Özel Can Hastanesi’nde işe başlamasının bir tesadüf olduğunu söyleyen hemşire Seren Akyol, “Benim dünyaya gelmemi sağlayan bir hekimin hastanesi ilk işyerim, ilk göz ağırım olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. Annemin ilk göz ağrısı benim, Can Hastanesi de benim ilk göz ağrım” diye konuştu. 08 Ağustos 1994 tarihinde Op.Dr.Muzaffer Keskiner’in doğumunu yaptırdığı Seren Akyol, Durdu Akyol’un ilk bebeği olarak 4 kilo 400 gr. olarak sezaryan ile dünyaya gelmişti. İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Hemşirelik Fakültesini bitiren Seren Akyol,  hayalinin hep sağlıkçı olmak olduğunu söyledi. Bu hayalini kendisini dünyaya getiren bir hekimin kurduğu hastanede gerçekleştirdiğini söyleyen Akyol, hastanenin kuruluşundan bu yana çalıştığını söyledi. Seren Hemşire, bugüne kadar Yönetim Kurulu Başkanı’na bu konuyla ilgili hiç görüşmediğini, hemşirelik günü vesilesiyle bir sürpriz yapmak istediklerini kaydetti. 
10 bin bebeğin doktoru
Can Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanlığı öncesi uzun yıllar Salihli Devlet Hastanesi’nde 10 bine yakın bebeğin doğumunu yaptıran Op.Dr.Muzaffer Keskiner, “Bugüne kadar bir çok yerde doğumunu yaptırdığım anneler ve çocuklarıyla karşılaştım ama Seren Hemşire gerçekten bana büyük bir sürpriz oldu. Çok duygulandım… Bu güzel sürprizi bana hazırladıkları için herkese çok teşekkür ederiz. Biz o zamanlarki imkanları hastalar için yeterli bulmadığı için özel sağlık sektörünün şartlarını mükemmeleştirmeye çalışan hekimleriz. Bugün görüyorum ki, doğru bir iş yapmışız. O gün doğumunu yaptırdığımız bebekler, bugün Can Sağlık Grubu’nun çalışanları olmaya başlamış. Bundan daha büyük bir mutluluk yok.” dedi. 
İzmir Özel Can Hastanesi Hemşireler Günü kutlamasının sonunda bir diğer sürpriz de KBB Uzmanı Prof.Dr Ali Vefa Yücetürk yaptı. Aynı zamanda kanuni olan Prof.Dr. Ali Vefa Yücetürk,  kanunuyla Türk Sanat Müziği eserlerini seslendirirken, hemşire Sevim Yemen ve tıbbi sekreter Tuğba Şen de kendisine eşlik ederek, sesleriyle kulakların pasını sildiler. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum