Reklam
Reklam

Facebook'dan o reklamlara yasak geldi

Sosyal paylaşım platformu Facebook, insanları yanlış yönlendiren sağlık iddialarına dayalı ürün reklamlarına karşı harekete geçti. Facebook’un blog sayfasında Ürün Müdürü Travis Yeh imzasıyla yer verilen açıklamada, abartılmış ya da sansasyonel sağlık iddialarıyla ilgili paylaşımları azaltacak iki yeni güncellemenin devreye alındığı bildirildi.

Facebook'dan o reklamlara yasak geldi
05 Temmuz 2019 - 13:00

Sosyal paylaşım platformu Facebook, insanları yanlış yönlendiren sağlık iddialarına dayalı ürün reklamlarına karşı harekete geçti.
Facebook’un blog sayfasında Ürün Müdürü Travis Yeh imzasıyla yer verilen açıklamada, abartılmış ya da sansasyonel sağlık iddialarıyla ilgili paylaşımları azaltacak iki yeni güncellemenin devreye alındığı bildirildi.
İnsanları yanlış yönlendiren ürün reklamlarına geçit vermeyecek!
Açıklamada, “mucize tedavi” benzeri paylaşımlar ya da “kısa sürede kilo verdiren hap” benzeri sağlıkla ilgili ürün ve hizmet reklamlarının kısıtlanacağı kaydedildi.
İlk güncelleme sayesinde, “Mucize tedavi” gibi sağlıkla ilgili bir mesajın abartılı mı yoksa yanıltıcı mı olduğu, ikincisinde ise bir gönderinin sağlıkla ilgili bir talebe dayalı bir ürün veya hizmeti teşvik edip etmediği sorgulanacak.
“İnsanlar sansasyonel, içi baş paylaşımlardan hoşlanmıyor”
İnsanların Facebook’ta bir araya gelerek beslenme, zindelik ve sağlık sorunları gibi konularda bağlantı kurduklarını belirten Facebook Ürün Müdürü Travis Yeh, ancak insanların doğru sağlık bilgilerini ve ihtiyaç duydukları desteği almalarını sağlamak için, sansasyonel veya yanıltıcı olan sağlık içeriğini en aza indirmelerinin şart olduğunu söyledi.
Yeh, “İnsanların sansasyonel ya da içi boş paylaşımlardan hoşlanmadığını biliyoruz ve yanlış yönlendiren sağlık içerikleri kullanıcılarımız için kötü” ifadelerini kullandı.
Sosyal medya platformlarında yer alan, insanları sağlık konusunda yanlış yönlendiren paylaşımlar ve ürün reklamları büyük tepki çekiyor.


 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum