Erduran'dan sağlık çalışanlarına teşekkür

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, “Koronavirüs salgını kapsamında uygulanan kısıtlamaların aşamalı olarak kaldırılmasında tutarlı adımlar atılmalıdır. Herhangi bir rehavetin yeni vakalar ve daha ciddi tablolar doğurabileceğini göz ardı edilmemelidir.” dedi.

Erduran'dan sağlık çalışanlarına teşekkür
22 Mayıs 2020 - 15:27

Saadet Partisi İzmir İl Başkanı Mustafa Erduran, “Koronavirüs salgını kapsamında uygulanan kısıtlamaların aşamalı olarak kaldırılmasında tutarlı adımlar atılmalıdır. Herhangi bir rehavetin yeni vakalar ve daha ciddi tablolar doğurabileceğini göz ardı edilmemelidir.” dedi. Partisinin İl Başkanlığı’nda düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendiren Erduran, “Manevi atmosferiyle ve bereketiyle bizlere güzel anlar hissettiren Ramazan ayını yaşadık. Şimdi ise Ramazan Bayramı’na ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bayramın sevincine gölge düşüren, dünyayı kasıp kavuran bir salgınla karşı karşıyayız. Bayram günlerimiz buruk. Ancak ümitsiz değiliz. İnşallah salgın sürecinin sonuna doğru yaklaşıyoruz.” ifadelerini kullandı. İkinci dalganın gelmemesi için iyi bir planlamaya ihtiyaç olduğuna dikkat çeken Mustafa Erduran, “Normalleşme sürecinde iktidarın kendi şahsi görüşleri doğrultusunda değil, Bilim Kurulu tavsiyeleri yönünde kararlar vermesi gerekmektedir. O nedenle hepimize düşen, uzmanların tavsiyelerine uymaya devam etmek ve tedbiri elden bırakmamaktır. Bu itibarla başta Sağlık Bakanımız Fahrettin Koca olmak üzere, aylardır insanüstü bir mücadele ve fedakârlık gösteren tüm sağlık çalışanlarımıza ve Bilim Kurulu Üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Gayretlerine ve emeklerine minnettarız.” dedi. 
İlave ekonomik tedbirler gerekli
Normalleşme sürecinin ilave ekonomik tedbir ve düzenlemelerle desteklenmesi gerektiğini kaydeden Saadet Partili Erduran, “Böyle zor bir dönemde istihdamı korumak için işletmelere daha güçlü teşvikler sağlanmalıdır. Kamu kaynakları, bu süreçte milletin ihtiyaçları için seferber edilmelidir. Yaşanan bu olağanüstü süreçten gerekli derslerin çıkarıldığı, zulmün ve gözyaşının sona erdiği, adaletin ve merhametin hâkim olduğu yeni bir dünya kurulmasını diliyorum. Bayramlarımızı böyle bir dünyada birlik beraberlik içerisinde yaşayabilmeyi niyaz ediyorum.” diye konuştu. 
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum