Reklam
Reklam

"Emeklisi mutlu olmayan bir toplum huzur bulamaz."

Daha sonra MESK İl Başkanı Eyüphan Kaya hükümetten bazı taleplerde bulundu.Kaya düzenlediği basın toplantısında “Kanaatimiz şudur ki, “emeklisi mutlu olmayan bir toplum huzur bulamaz.”dedi.

"Emeklisi mutlu olmayan bir toplum huzur bulamaz."
26 Ağustos 2019 - 21:15

Daha sonra MESK İl Başkanı Eyüphan Kaya hükümetten bazı taleplerde bulundu.Kaya düzenlediği basın toplantısında “Kanaatimiz şudur ki, “emeklisi mutlu olmayan bir toplum huzur bulamaz.”dedi.
Kaya,Hükümetten beklentilerini şu sözlerle açıkladı;
Kişi emekli olduğu zaman maaşından kesilen aile yardımının bir an evvel bordrosuna eklenmeli, üstelik eşinin hesabına yatırılmalıdır. Emekli kişiden aile yardımının kesilmesinin hiçbir gerekçesi yoktur. Ayrıca çalışmayan eşinin de bu emeklilikte payı vardır.
EMEKLİLERİMİZE VAAD EDİLEN 3600 EK GÖSTERGE SÖZÜ BİR AN EVVEL YERİNE GETİRİLMELİDİR.
İlk fırsatta öğretmen, din görevlisi, emniyet ve sağlık emeklisine vaad edilen 3600 maaş ek göstergesi bir an vvel verilmelidir. Bunu siyasi mülahazalarla ertelemek doğru değildir. Seçim arifesine kalması hiç de doğru değildir, bu onların hakkı, seçim rüşveti durumuna düşürmemek lazımdır diye düşünüyoruz. Ayrıca bu dört sınıf memur emeklisini diğer memurlarla da kıyaslamıyoruz, bunların hepimizin üzerinde hakları vardır.
EMEKLİ LOKALİ İSTİYORUZ
Her ilde çok amaçlı emekli lokalleri olmalı, burada emekliler hem dinlenme fırsatını bulabilmeli, hem kendini geliştirmeli, gerekirse parttaym görevlerde  bulunarak tecrübelerini devlet-millet uğruna harcama fırsatı verilmelidir.
MAAŞ FARKI ARASINDAKI MAKASIN AÇISINI DARLTMAK LAZIM
Malumunuz çok çeşitli emekli sınıfları var, genellikle  maaşları 2000 - 4000 arasında değişen emekliler çoğunluktadır. Bu farkı azaltmak için en az 3000 TL’ye ulaşana kadar maaşı düşük olan emeklilere verilen genel zammın iki katı verilmelidir. 
Emekli maaşı 8-10 bin olan kimselerin zammı memur maaşından ayırmak lazımdır diye düşünüyoruz. Memura verilen küçük bir zaman maaşı yüksek olanlara bazen 700-800 TL’ye teakabül ederken düşük maaşlı memurun maaşına 100 TLt yansıyor ve maaş farkı makas açısı daha da açıyor.
EMEKLİLERİMİZE TATİL KÖYLERİ İSTİYORUZ
Emeklilerimize has tatil köyleri yapılmalı, bu alanda proje imkanı verilmeli, sendikaların önderliğinde emeklilerimize hoş vakit geçirme imkanı verilmelidir.
HÜKÜMETE TEŞEKKÜR EDERİZ
Tüm emeklilere her iki dini bayramda verilen 1000 TL bayram ikramiyesi için ayrıca hükümete teşekkür ederiz. 
EMEĞİMİZLE MÜCADELEMİZİ VERİYORUZ
Biz Yeni Emekli Bir Sen olarak emeklilerimizin lehine her fırsatta çalışıp haklarını savunacağız. Emekliler emeğiyle emekli olmuş, emeğiyle de hakkını arayacak, mücadelesini verecekler. 
Bu arada Memur ve Emekli Sendikaları Konfederasyonu(MESK)’e bağlı Yeni Emekli Bir-Sen Diyarbakır kurucu yönetimi oluştu. 
Yönetimde şu isimler yer aldı,
1-Abdulkerim Melikoğlu ………………Başkan
2-Mahmut  Bozbay……………………….Başkan Yardımcısı
3-Hasan   Doğan……………………………Başkan Yardımcısı
4-İbrahim  Evirgen………………………..Başkan Yardımcısı
5-Mehmet Tahir Can……………………..Başkan Yardımcısı
6-Remzi Aslanhan………………………….Başkan Yardımcısı
7-Eyüphan Kaya…………………………….Başkan yardımcısı

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum