Egepol'den Ata Sporuna Anlamlı Destek

İzmir'in Bergama ilçesinde 350 güreşçinin katılımıyla yağlı güreş müsabakaları düzenlendi. Bergama ve Kınık Belediyesi'nin düzenlediği ve Egepol Hastanesi'nin sponsorluğunu üstlendiği yağlı güreş turnuvası Kleopatra Ilıca Sahası Er Meydanı'nda yoğun katılıma sahne oldu. Farklı kategorilerde 350 güreşçinin katıldığı turnuvaya ilgi gösteren çok sayıda vatandaş, gün boyunca pehlivanların kıran kırana mücadelesini izledi.

Egepol'den Ata Sporuna Anlamlı Destek
26 Nisan 2019 - 22:06

İzmir'in Bergama ilçesinde 350 güreşçinin katılımıyla yağlı güreş müsabakaları düzenlendi.
Bergama ve Kınık Belediyesi'nin düzenlediği ve Egepol Hastanesi'nin sponsorluğunu üstlendiği  yağlı güreş turnuvası Kleopatra Ilıca Sahası Er Meydanı'nda yoğun katılıma sahne oldu.
Farklı kategorilerde 350 güreşçinin katıldığı turnuvaya ilgi gösteren çok sayıda vatandaş, gün boyunca pehlivanların kıran kırana mücadelesini izledi. 
Yağlı güreş organizasyonuna katılan AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır, güreşin ata sporu olduğunu belirterek, "Türk'ün cesaretini, ahlakını, olgunluğunu ve tabii ki; sporun centilmenlik olduğunu, hem ülkemize, hem de dünyaya tanıtan ata sporumuzun desteklenmesi gerekiyor. Atalarımızın mirası olan güreşin yaşatılması ve bu kültürün yeni nesillere de tanıtılması için bu anlamlı etkinliğe sponsor olduk. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu ve Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer de, güreşçileri sergiledikleri başarılı performanstan dolayı kutladı.
Müsabakalar sonunda, baş kategoride Ali Gürbüz birinci, Ertuğrul Dağdeviren ikinci, Ali Yanatma ve Süleyman Aykırı da üçüncülük kupasının sahibi oldu. 
Pehlivanlar kupalarını AK Parti İzmir Milletvekili Necip Nasır'ın elinden aldı. 
Yağlı güreş organizasyonunun sponsorluğunu üstlenen Egepol Hastanesi de açtığı stantla vatandaşları bilgilendirdi. 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum