Reklam
Reklam

Cumhuriyet Kadınları Derneğinden Diyarbakırlı Analara Destek

İzmir CKD dernekleri olarak İzmir Şubesi Başkanı Zuhal Of konak meydanında yaptığı basın açıklaması ile Diyarbakır’da direnen analara destek oldu. Açıklama yaptı.”Anaların Ateşi HDP’ yi yakacak “ sloganlarının izleyiciler tarafından da alkışlarla söylendiği etkinlikte Zuhal Of özetle şöyle dedi: Hacire Ana evladını hangi adresten isteyeceğini çok iyi biliyordu. Analar nöbetlerini sürdürüyorlar. Tüm cumhuriyet Kadınları Hacire analarla birlikte.

Cumhuriyet Kadınları Derneğinden Diyarbakırlı Analara Destek
12 Eylül 2019 - 18:50

İzmir CKD dernekleri olarak İzmir Şubesi Başkanı Zuhal Of konak meydanında  yaptığı basın açıklaması ile Diyarbakır’da  direnen analara destek oldu. Açıklama yaptı.”Anaların Ateşi HDP’ yi yakacak “ sloganlarının izleyiciler tarafından da alkışlarla söylendiği etkinlikte Zuhal Of özetle şöyle dedi: Hacire Ana evladını hangi adresten isteyeceğini çok iyi biliyordu. Analar nöbetlerini sürdürüyorlar. Tüm cumhuriyet Kadınları Hacire analarla birlikte.
HDP PKK’nın siyasi uzantısıdır, PKK ya eleman kazandırmak için bu parti vardır. HDP derhal kapatılmalıdır.
ADD Konak Şb, CKD Karşıyaka; Buca, Bornova, ve diğer ilçelerin temsilcileri, TGB İzmir, İzmir Öncü kadın il örgütü Başkan ve temsilcileri etkinlikte birer birer konuşma yaptılar. Buca CKD Başkan yardımcısı Sabahat Kılıç “Gerçeğin yalanı yakaladığı bir zamana girdik artık. HDP yalanı ortaya serilmiştir. PKK nın uzantısı olduğu Diyarbakır’daki anaların direnişi ile açıkça ortaya çıkmıştır “ dedi. Karşıyaka CKD Başkanı Işıl Çetin geçtiğimi günlerde Diyarbakır’a giderek HDP önünde direnen analara yaptığı ziyareti anlatarak “orada en büyü şiddetin kaynağını orada gördük. Bu şiddet hem kadına karşı hem de millete karşı terör merkezinin orası olduğunu gördük. Terör yuvası, şiddetin merkezi HDP mutlaka kapatılmalıdır”
Açıklamayı çok sayıda yurttaş alkışlayarak izledi.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum