Reklam
Reklam
Reklam

“Cumhur İttifakı’nın zaferi vatan görevidir”

MHP İzmir 1. Bölge 1. Sıra Adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, “Siyaseti ülke ve millet menfaatleri yerine kendi ihtirasları, kendi gelecekleri için yapanlara hak ettiği cevabı milletimiz sandıkta verecektir” dedi.

“Cumhur İttifakı’nın zaferi vatan görevidir”

MHP İzmir 1. Bölge 1. Sıra Adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu, “Siyaseti ülke ve millet menfaatleri yerine kendi ihtirasları, kendi gelecekleri için yapanlara hak ettiği cevabı milletimiz sandıkta verecektir” dedi.

“Cumhur İttifakı’nın zaferi vatan görevidir”
07 Haziran 2018 - 22:39

MHP İzmir Milletvekili adayı Prof. Dr. Hasan Kalyoncu seçim çalışmalarını yoğun bir biçimde sürdürdüklerini belirterek, “Türk milleti 24 Haziran 2018’de her zamanki sorumluluk bilinciyle seçim sandığına gidecek hem parlamento hem de cumhurbaşkanlığı için kararını verecektir. Türkiye 24 Haziran Seçimlerinde geleceği  için oy kullanacaktır. Bu irade beyanı millet iradesini tahkim edecek, son günlerde dışarıda ve içeride Türkiye’yi zayıflatmak için oyun kuranlara en güzel cevap olacaktır. İnanıyorum ki milletimizin sağduyusu, üstün feraseti bir kez daha tecelli edecektir. İzmirli seçmen de bu ferasetini gösterecek hiçbir siyasi mülahaza devletin bekasından daha öncelikli ve önemli değildir diyerek millet ve devlet adına her kritik dönemde olduğu gibi bugün de gereğini yapan MHP’yi en yüksek oy oranıyla meclise taşıyacaktır” dedi. 
Seçim startının verildiği tarihten bu yana İzmir’de oldukça tempolu bir çalışma içerisinde olduklarını ifade eden Kalyoncu bu süreçte MHP teşkilatlarıyla birlikte pek çok programa katıldıklarını, pek çok STK ve meslek örgütleriyle bir araya geldiklerini, esnaf ve hemşeri derneklerini ziyaret ettiklerini söyledi. Kalyoncu, İzmirlilerle kucaklaştıklarını, İzmirli seçmenden güçlü bir destek aldıklarını, Cumhur ittifakına ve MHP’ye İzmir’den “güçlü bir EVET” çıkacağını belirtti. 
“Gece gündüz çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Milletimiz ve devletimiz için durmadan, yılmadan çalışmaya söz verdik” diyen Kalyoncu gittikleri her yerde büyük bir sevgi ve heyecanla karşılandıklarını ifade etti. Kalyoncu şöyle devam etti: “İl teşkilatımız ve ilçe başkanlarımızla Menderes, Narlıdere, Balçova, Gaziemir, Seferihisar esnafıyla ve sakinleriyle çok verimli buluşmalar gerçekleştirdik. Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi, Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odasını ziyaret ederek esnaf ve sanatkarların sorunlarını dinledik, MHP’nin esnaflara dönük vaadlerini bizzat muhataplarına anlatma fırsatı bulduk. İzmir Tutaklılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin helal sofralarına misafir olduk, millet, Cumhur ittifakının, tek devlet, tek bayrak, tek millet, tek vatanın teminatı olduğunu, memleketimizin kuzeyden güneye, doğudan batıya bir ve beraber olduğunu ifade ettik.” 
İzmir Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaretlerine ayrı bir önem atfeden Kalyoncu,  “Devletin bekasını merkezine alan Cumhur İttifakı’nın önemini en çok vatan kaybetmenin acısını bilenlerle konuştuk. Bundan 100 yıl önce birlik ve beraberliğimiz bozulduğu için, yanlış politikalarla Elveda Rumeli demiştik şimdi Elveda  Türkiye dememek için Balkan göçmeni İzmirli hemşerilerime Milet aklı olan Cumhur ittifakının önemini anlattık”  dedi. 
Vatan savunmasının gözbebekleri olarak nitelediği astsubayların oluşturduğu Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Gaziemir ve Balçova şubelerini ziyaret ettiklerini söyleyen Kalyoncu, Türkiye’yi bölmek ve parçalamak isteyenlere karşı Cumhur İttifakı’nın parlamento seçimlerinde ve cumhurbaşkanlığında seçiminde zafere ulaşmasının bir vatan görevi olduğunu ifade etti. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum