Çavuşoğlu Nakliyat, Filo Yatırımlarına Devam Ediyor

Türkiye’de bitkisel yağ taşımacılığının lideri Çavuşoğlu Nakliyat, filosunu Renault Trucks’ın yurtiçi taşımacılık operasyonları için sunduğu D serisi kamyonlar ile güçlendiriyor.

Çavuşoğlu Nakliyat, Filo Yatırımlarına Devam Ediyor
13 Mayıs 2019 - 22:23

İzmir merkezli Çavuşoğlu Nakliyat, kurulduğu günden bu yana sadece dökme bitkisel yağ taşımacılığı alanında hizmet veriyor. Filosunun çoğunluğu Renault Trucks araçlardan oluşan Çavuşoğlu Nakliyat, yeni teslim aldığı 10 adet Renault Trucks D serisi kamyonları ile yatırımlarına devam ediyor.
 
Yeni araçların teslimatı, Çavuşoğlu’nun İzmir Menemen’deki tesisinde Çavuşoğlu Nakliyat, Renault Trucks Türkiye ve Özmutlubaş Otomotiv yetkililerinin katılımı ile gerçekleştirildi. Teslimat töreninde Türkiye’de yıllık 1.5 milyon ton nebati yağ kapasitesi olduğuna değinen Çavuşoğlu Nakliyat Genel Müdürü Zafer Çavuşoğlu; “Bu ürünlerin ortalama 750 bin tonunun nakliyesini, Çavuşoğlu Nakliyat olarak gerçekleştiriyoruz. Marmara, Ege, Akdeniz ve İç Anadolu ağırlıklı olmak üzere Türkiye genelinde bitkisel yağların taşınmasını sağlıyoruz. Depolardan fabrikaya ham yağların taşınması ve fabrikada işlenen yağların alıcılara ulaştırılması için operasyonlarımızın aksamadan devam etmesi gerekiyor. Mamul yağlar, endüstri amaçlı olarak cips, çikolata, bisküvi gibi gıda üretim alanlarında kullanılıyor. Böyle bir zincir operasyonda bitkisel yağların doğru süreç ve hassaslıkta nakliyesi, büyük önem taşıyor. Bu nedenle filomuzu, 2012’den bu yana sadece Renault Trucks araçlar ile güçlendiriyoruz” şeklinde açıkladı.
 
Çavuşoğlu açıklamasında bitkisel yağ taşımacılığının ayrı bir uzmanlık gerektirdiğini belirtti; “İlk teslim aldığımız 12 adet Premium model araçlarımızdan itibaren yaşadığımız olumlu deneyimler nedeniyle Renault Trucks ile yatırımlarımıza devam ediyoruz. Diğer lojistik şirketlerinden ayrıldığımız en önemli özelliğimiz, araçlarımızın sadece bitkisel dökme yağ taşıyor olması. Şu anda Türkiye’nin büyük yağ sanayicileri dahil olmak üzere yaklaşık 350 firmayı kapsayan bir müşteri portföyümüz var. Böylesine bir sorumluluk ile ürün sağlığını korumak adına araçlara büyük yatırımlar yapılması gerekiyor” dedi.
 
Filomuzun sağladığı tasarruf kazanca yansıyor
Çavuşoğlu; “Bu kadar özel bir taşımacılık alanında işin uzmanıyla çalışmak müşterilerimize çok daha uygun maliyet ve istenilen kalitede sonuç sağlıyor. Müşterilerimize uygun maliyet sunarken kullandığımız araçlar sayesinde filo giderlerimizde sağladığımız tasarruf önemli oluyor. Bu anlamda Renault Trucks’ın yakıt tasarrufu, düşük bakım ve onarım maliyetlerinin işletme giderlerimize sağladığı katkısı, otomatik olarak müşterilerimizin ve bizim kazancımıza yansıyor” diye belirtti.
 
D serisinin yurtiçi nakliyesindeki profesyonelliğine değinen Renault Trucks Türkiye Başkanı Sebastien Delepine; “Çavuşoğlu Nakliyat, yağ taşımacılığındaki uzmanlığı ile işinde uzman bir lojistik şirketi. Sektöre yön veren bu kadar uzman bir ekibin Renault Trucks D serisini tercih etmelerinden dolayı çok memnunuz. D Wide modelimiz, Çavuşoğlu’nun nakliye operasyonları için çok uygun araçlar. Sektörde alanında boş ağırlığı en düşük olan araçlar diyebiliriz” şeklinde açıkladı.
 
Özmutlubaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Mutlubaş ise; “Çavuşoğlu Nakliyat, Renault Trucks’ın araç ve hizmetlerinden son derece memnun olan müşterilerimizden birisidir. Uzun soluklu çözüm ortaklığı nedeniyle ailemizin bir parçası haline geldiler ve her zaman Renault Trucks araçları tavsiye ederler. Çavuşoğlu gibi önemli bir Renault Trucks kullanıcısı müşterimizin D serisi araçlarımızı daha yakından deneyimleyecek olması bizi heyecanlandırıyor” açıklamasında bulundu. 

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum