Çağrıspor Farkındalığını Gösterdi

Bugün 2 Mayıs.Dunya otizm farkındalık günü 1994 yılından buyana çeyrek asırdır spor alanında ilklerin öncüsü olmaya çalışan Çağrı spor Kulübü derneği geçtiğimiz ay bir kere daha örnek çalışmaya imza atmış ve Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklardan oluşan bir gurup Çağrı spor derneğinde Ücretsiz olarak çalışmalara başlamıştı.

Çağrıspor Farkındalığını Gösterdi
02 Nisan 2020 - 20:12

Bugün 2 Mayıs.Dunya otizm farkındalık günü 
1994 yılından buyana çeyrek asırdır spor alanında ilklerin öncüsü olmaya çalışan Çağrı spor Kulübü derneği geçtiğimiz ay bir kere daha örnek  çalışmaya imza atmış ve  Otizm spektrum bozukluğu olan çocuklardan oluşan bir gurup Çağrı spor derneğinde Ücretsiz olarak çalışmalara başlamıştı. Konu ile ilgili bilgi aldığımız Taekwondo, Kıck boks Milli hakem ve Mili antrenörü Ahmet BEREKET” Çağrı spor kulübü derneği olarak kuruluş amaçlarımız arasında yer alan Türk sporuna en iyi şekilde hizmet edebilmek adına 26 yıldır aralıksız olarak yürüttüğümüz faaliyetlerimiz ile spor kulübü derneğimizde yetişen birçok sporcumuz Milli takımımıza hizmet etti. Bu süre zarfında farkın dalık oluşturma adına spor kulübü derneğimiz bünyesinde ücretsiz Taekwondo-Kıck boks kursları, Kadın dernekleri ile bağlantılı olarak bayanlara yönelik ücretsiz savunma kursları, Şehit ve gazilerimizin geride kalan emanetleri olan eş ve çocuklarına yönelik olan ücretsiz kurslar birçok milli ve manevi alanda seminerler düzenlemenin yanı sıra şimdide bu çalışmalarımıza ilave olarak Otizm spektrum bozukluğu bulunan ve yaşları 8 ila 12 arasında değişen çocuklarımıza yönelik olarak sporcumuz ve aynı zamanda antrenörlerimizden olan Av. Suzan YUŞAN’ile birlikte salonumuzda çalışmalarımız başladık. Hepimizin bildiği gibi Otizm genellikle ilk 3 yaşta başlayan ve hayat boyu devam eden, kişinin etrafıyla sözel ve sözel olmayan şekilde uygun ilişki kuramaması şeklinde ifade edebileceğimiz gelişimsel bir bozukluktur.
Maalesef ki Ülkemizde her 59 çocuktan 1'i otizm riski ile dünyaya geliyor. Türkiye'de 0-19 yaş arası otizmli çocuk ve genç sayısı 50.000 ‘e dayanmış durumda. Dolayısıyla bizde yarınlarımızın teminatı olan bugünün çocukları yarının gençleri olacak olan bu çocuklarımıza elimizden geldiğince sağlıklı yetişmelerine katkı vermek zorundayız. Bu düşünce ile yola çıktık ve inanıyoruz ki bu çalışmalar bizler gibi birçok kurumda yaygın hale getirilebilirse milletçe bu sorununda üstesinden hep birlikte geliriz” diye konuşmuştu.
Virüs tedbirleri gereği spor salonlarinin da kapalı olduğunu ifade eden Bereket, virüs imtehanı bitip yeniden çalışmaya başlayacakları günü sabırsızlıkla beklediklerini ifade edip Asıl bizim bu çocuklarımızdan öğreneceğimiz çok sey  var dedi

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Adem DAŞ
    1 ay önce
    Sizin gibi birini tanımaktan gurur duyuyorum sayın Ahmet bereket abim ALLAH sizin gibi düzgün çizgisi belli rengi belli insanları çoğaltsın İnşallah Allah güç kuvvet versin yolunuz her daim açık olsun