Reklam
Reklam

Bismil'de güzel şeyler oluyor

Bismil'de güzel şeyler oluyor
30 Kasım 2019 - 21:33 - Güncelleme: 30 Kasım 2019 - 22:10
Reklam

BİSMİL ' DE GÜZEL İŞLER  OLUYOR?

Diyarbakır Bismil de EKOLOJİK DENGEYE DİKKAT ÇEKMEK adına güzel işler oluyor.

Diyarbakır Bismil de öğretmenliğin yanında fakir fukaranın ENGİN abisi olan Engin AKYOL öğretmenden bu seferde ilkokul çağındaki evlatlarımıza" ARILAR VARSA, YARINLAR VAR PROJESİ" ile yeni bir sosyal faaliyetin içerisine girdi.


Diyarbakır Bismil de öğretmenlik görevinde bulunan Engin AKYOL hoca; 


Bismilde ekolojik dengenin ne kadar önemli olduğuna ve çevre bilincinin oluşması adına start verdik. Tema vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak Bismil'de Bahçeşehir Koleji ve Köseli ilköğretim okulunda arılar varsa yarınlar var projesi uygulanarak ekolojik dengeye dikkat çekildi.

Projenin sorumlusu ve takipçisi olan Engin AKYOL hoca proje ile alâkalı olarak;

"Eğtim- öğretimde farkındalık yaratarak arıların ekolojik denge üzerinde ne kadar önemli olduğuna dikkat çekmek. Arılar doğadaki tozlaşmayı sağlayarak biyoçeşitliğin üzerinde önemli etkisini olduğunu ve bu duyarlılıkla bireylerin duyarlı ve çevresine sahip çıkması gerekir. Temiz bir dünya ve yaşanabilir bir yaşam istiyorsak geleceğimize doğamıza sahip çıkmamız gerekir.  Doğamıza sahip çıkılmadığı an gelecek hep risk altında olacaktır. Bizler okullarda ekolojik yaşamı öğreniyorum projesi ile çevre doğa ve sahip çıkma bilinç eğitimleri uygulayarak ışık olmaya çalışıyoruz." dedi
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum