Reklam
Reklam
Reklam

Başkan Yavaş’dan Çat kapı iftar ziyareti

Başkan Yavaş’dan Çat kapı iftar ziyareti

Başkan Yavaş’dan Çat kapı iftar ziyareti
26 Mayıs 2018 - 10:39

Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde  Ramazan ayı farklı bir atmosferde yaşanıyor. Yardım çadırlarından Ramazan eğlencelerine kadar her şeyin yer aldığı ilçemizde Belediye Başkanımız Ekrem Yavaş’ın çat kapı iftar ziyaretleri de vatandaşların yüzünü güldürüyor.

Başkan Yavaş ve eşi Yaşiye hanım, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Atla ve eşi, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Aldemir ve eşi iftarlıkları ellerine alarak çat kapı bir yaşlının evini ziyaret ediyor ve hoş sohbet içerisinde onlarla iftarlarını yapıyor.
Vatandaşların yüzlerini güldüren ekip büyük bir mutluluk içerisinde iftar yapıyor, yaşlıların duasını alıyor.
Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş çat kapı ziyaretler ile vatandaşların gönlünde taht kuruyor. Eşi Yasiye Hanımın hazırladığı sefer tası ile yola çıkan çift şehit ailelerinden başlamak üzere kimsesi olmayan ya da evlatları uzakta olan yaşlıların kapılarını çalıyor. Ellerini öpüp birlikte iftar yapmanın mutluluğunu yaşıyorlar.
Şehit aileleri bizlere en yüce emanettir anlayışını her fırsatta vurgulayarak daima ziyarette bulunan Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş “ Çat kapı ziyaretlerimiz ile eşim , ilçe başkanım ve başkan yardımcım ile birlikte iftarımızı yaşlılarımızla, en yüce emanet şehit ailelerimiz ile birlikte açıyoruz. Bugüne kadar hangi kapıyı çaldıysak büyük bit mutluluk içerisinde karşılandık. Onların mutluluğunu görmek, aynı sofrayı paylaşarak yalnızlıklarını azaltmak bizler için paha biçilemez bir mutluluk. Allah hepsinden razı olsun. Onların dualarını almak, onları mutlu etmek bizlere daha çok güç veriyor. Çat kapı evlere konuk olmaya devam edeceğiz. Ramazan ayında geleneksel hale getirdiğimiz bu uygulamayı, sonrasında devam ettiriyoruz. Mübarek Ramazan ayının ülkemiz üzerinde oynanan oyunların son bulmasını, İslam âlemine barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum. “ dedi.
 


YORUMLAR

  • 0 Yorum