Aydan Kurt"Bizi izlemeye devam edin"

İZMİR'İN şefkat kahramanı hanımefendilerin hizmetleri kurmuş oldukları İZKAB / İzmir Kadınlar Birliği Derneği çatısı altında BİTMEYECEK BİR AŞK ile her geçen gün katlanarak devam ediyor.

Aydan Kurt"Bizi izlemeye devam edin"
26 Haziran 2019 - 23:53

İZMİR'İN şefkat kahramanı hanımefendilerin hizmetleri kurmuş oldukları İZKAB / İzmir Kadınlar Birliği Derneği çatısı altında BİTMEYECEK BİR AŞK ile her geçen gün katlanarak devam ediyor.
Derneğin Kurucusu ve Onursal Başkanı olan Aydan KURT hanımefendi bir önceki dönemlerde örnek teşkil etmesi gayesi ile yapılan çalışmalardan bir kaçını haber sitemiz için paylaştı.
2016-2017 Eğitim döneminde İZKAB ve Karabağlar Kaymakamlığı ile ortak "Bir Kitap Bir Umut Bir Hayat" projesini gerçekleştirdik. Bu projede Kaymakamlığa bağlı  Aş evine gelen kadınların çocuklarına kitap okuma alışkanlığı edindirmek için her ay çeşitli aktiviteler düzenleyerek çocukları kitap okumaya teşvik ettik. 
Bunlardan bir tanesi çocukları bowling'e götürmekti. Hele birde Dokuz Eylül rektörü Nükhet HOTAR'la bowling oynamak. Çocuklarla bowling oynamak için Hilton oteline gittik. Çocuklar XR cihazından geçerken yanlarında ki cüzdan ve telefonları bırakmışlar idi bende bırakılan eşyaları görünce "bunlar kimin?" diye sordum.  Görevli "sizin çocukların" dedi. İçimi bir hüzün kapladı, bir taraftanda sevindim. Çocuklar ilk defa XR cihazından geçmişlerdi ve ne yapacaklarını bilmiyorlardı. Onlara bu ilkleri yaşattığımız için mutluyduk.  
Eğitim yılının sonunda Karabağlar Kaymakamı Mehmet Sadık TUNÇ beyefendi ilk üçe giren talebelerimize bisiklet hediye etti.Bisikletleri almak için kaymakam bey'in yanına gittik. Sohbet ederken büyük bir deprem olmasına rağmen çocuklar soğukkanlılıkla yerlerinden kımıldamadılar. Kaymakam bey sohbet ederken çocuklara bir ihtiyacınız , bir isteğiniz var mı diye sordu. Çocuklardan sadece bir tanesi test kitabı istedi. Çok şey isteyebilirlerdi fakat bunu yapmadılar.
Çocukların ilk kitap okumaya başlamasıyla onların nasıl geliştiğini onların hiç görmedikleri yerlere götürerek ufuklarını açmaya çalıştık, karınca misali.
Derneğimizin üyeleri ile yapmış olduğumuz bu sosyal faaliyetten kendimiz ve derneğimiz adına çok şey öğrendik. Lâkin bu öğrendiklerimizin içinde bizi daha da güçlendiren ve şevklendiren ise
ASLINDA HİÇBİR ŞEY ZOR DEĞİL.
BAŞARMAK İÇİN SADECE BİRAZ ZAMAN VE GAYRET İDİ.
Artık planladığımız ve önümüze koyduğumuz hedefleri, projeleri  gerçekleştirmek için zamanımızı iyi değerlendiriyor ve gayretle faaliyetlerimizi yapıyoruz. 
Bizi izlemeye devam edin.

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

 • 3 Yorum
 • Ayten Dirier
  1 yıl önce
  Kenar semt çocuklarına eğilmeyi ilk siz başlattınız. Diğer dernekler de devam ettirdi. Önce çocukları, sonra annelerini sevindirdiniz... Yüreğinize sağlık. Başarılı nice çalışmalara inşallah...
 • Fatma akbaba
  1 yıl önce
  Gurur verici çok şey yaptık yapmaya da devam edecegiz
 • Nurdan
  1 yıl önce
  Ne güzel hatıralar biriktirdik , daim olacak inşallah